SoD 1981-1990


REGULAMIN

Rusza czwarta edycja plebiscytu Song of the Decade. Tym razem bierzemy pod lupę piosenki, które nie wygrały Konkursu Piosenki Eurowizji w latach 1981-1990. Eurowizja się zmienia, zmienia się także nasz plebiscyt. W związku z rosnącą liczbą uczestników kolejnych edycji już w tej dojdzie czwarty etap wyborów. Ma to usprawnić głosowanie i uczynić je przyjemniejszym (poprzez uniknięcie konieczności wyboru 5 propozycji z listy ok. 40 utworów). Zatem schemat głosowań wygląda teraz następująco:
  1. Rundy eliminacyjne
Będzie 10 rund eliminacyjnych (dla każdej edycji ESC osobna). W każdej z rund z piosenek, które konkursu nie wygrały, bądź nie były debiutanckim wejściem kraju wybierzemy 5, które trafią do ćwierćfinału. Obowiązuje system punktów 1-5.
  1. Ćwierćfinały
Kolejnym etapem będą ćwierćfinały obejmujące 2 roczniki ESC. W każdym z nich znajdzie się 10 wybranych w eliminacjach piosenek, z których wybierać będziemy 5 półfinalistów. System punktów 1-5.
  1. Półfinał
Półfinał obejmować będzie 25 piosenek wybranych w ćwierćfinałach. Tu wybierzemy 10 finalistów. System eurowizyjny: 1-8, 10 i 12 punktów.
  1. Finał
W finale znajdzie się 10 piosenek wybranych w półfinale, pierwsze utwory debiutujących w ESC krajów oraz „Dzikie Karty”. Całkowita liczba utworów w finale nie przekroczy 20. Obowiązywać będzie eurowizyjny system punktowy: 1-8, 10 i 12.
WYNIKI


Wyniki głosowania w poszczególnych etapach (pełne rezultaty zostaną opublikowane po zakończeniu głosowania finałowego)


Runda eliminacyjna 1
Runda eliminacyjna 2
Runda eliminacyjna 3
Runda eliminacyjna 4
Runda eliminacyjna 5
Runda eliminacyjna 6
Runda eliminacyjna 7
Runda eliminacyjna 8
Runda eliminacyjna 9
Runda eliminacyjna 10
***
Ćwierćfinał 1
Ćwierćfinał 2
Ćwierćfinał 3
Ćwierćfinał 4
Ćwierćfinał 5
***


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...