niedziela, 8 maja 2011

Próby – Dzień 8

Minął tydzień prób w Düsseldorfie. Wszyscy uczestnicy pojawili się na scenie. Dziś ostatnia tura prób technicznych, w których możliwe są korekty ustawień, choreografii czy pracy kamer. Od jutra będą odbywać się już tylko próby generalne (pierwsze z nich posłużą za podstawę do ocen jurorów, czyli połowę wyników głosowania). Ale dopóki noty nie zostaną wystawione, wszyscy są w grze.

Słowenia

Dzisiejszy dzień otwarła, nieco zmęczona po powitalnej imprezie, ekipa słoweńska. Wszystko, co było do pokazania i przygotowania, zostało pokazane i przygotowane na pierwszej próbie, więc pozostało tylko dopracować szczegóły. Podobno Maja na miejscu nie jest ulubienicą dziennikarzy i stąd bierze się jej niezbyt wysoka pozycja w rankingu...

Filmy: 1 2

Rumunia

W rumuńskiej koncepcji również nic się nie zmieniło. Przyjemny występ się szykuje. Czy otwierający drzwi do finału? Tego nie wiem, choć biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, to może się udać.

Filmy: 1 2

Estonia

Moc kolorów i atrakcji dla widza w estońskim wejściu gwarantowana. Gdyby Getter była jeszcze troszkę młodsza, mogłaby namieszać w juniorskiej odsłonie Eurowizji. Ale startuje tutaj i zobaczymy, czy jest w stanie namieszać w półfinale. Niestety, wokalistka nadal nienajlepiej radzi sobie ze śpiewaniem...

Filmy: 1 2

Białoruś

Białorusini mocno popracowali nad swoją miłością do kraju. Wizualizacje zyskały na dynamice, nieco zmienił się układ występu i oświetlenie, całość wygląda jeszcze bardziej okazale. Czy Europa też pokocha Białoruś?

Filmy: 1 2

Łotwa

Łotyszom na pierwszej próbie poszło calkiem nieźle, więc na drugą wyszli już „w cywilu”, i na luzie dopracowywali szczegóły swojego występu. Cel? Tak, jak u 18. konkurentów. Awansować do finału, a potem się zobaczy...

Filmy: 1 2

Dania

Delegacja z Danii odrobiła lekcję z poprzedniej próby. Z kolorowych świateł została tonacja czarno-biała, w wizualizacjach pojawiły się nowe konfiguracje linii i kształtów, został wykorzystany wybieg sceny. Ta próba wyglądała zdecydowanie lepiej od poprzedniej. A gdyby tak A Frien In London powalczyli o wysokie miejsce w tym roku?

Filmy: 1 2

Irlandia

Takich trzech jak ich dwóch to nie ma ani jednego... duet Jedward pojawił się dziś na scenie w strojach innych niż te z pierwszej próby (choć nie ma żadnej gwarancji, że to właśnie w tym zestawie zobaczymy ich w czwartek). Ich występ jest pełen ekspresji i dynamiki (a śpiew? W końcu nie tego się od bliźniaków oczekuje). Faktem jest, że John i Edward robią furorę nie tylko na scenie, ale i za kulisami, bo to coś więcej niż włosy, to atrakcja turystyczna!

Filmy: 1 2

Francja

Druga próba francuskiego tenora niczym nie różniła się od pierwszej. Każdy element pokazu do siebie pasuje tworząc ciekawą całość. Już za tydzień będziemy wiedzieli, czy Amaury wyniesie Francję do eurowizyjnego nieba, czy osiądzie na finałowym dnie...

Filmy: 1 2

Włochy

W tym występie nie ma już miejsca na zmiany. Włosi przyjechali do Niemiec z ustaloną koncepcją i będą się jej trzymać. Na ile ta koncepcja spodoba się Europie? I czy w połączeniu z radością z powrotu da satysfakcjonujący wynik?

Filmy: 1 2

Wielka Brytania

Podobno zespół Blue jest mocno zdeterminowany, by osiągnąć na Eurowizji sukces. Jak dotąd, nie wydarzyło się nic, co dawałoby nadzieję na to. Niemal na pewno za rok nie spotkamy się w Cardiff.

Filmy: 1 2

Niemcy

Hiszpania

Ekipa hiszpańska zamyka cykl prób technicznych. Zamyka stawiając zdecydowanie na dobrą zabawę. Zastanawiam się tylko, czy aby nieco nie przesadzili. Proponowany układ choreograficzny wygląda po prostu źle. Zostaje czekać na to, jak oceni go, i cały występ europejska publiczność.

Filmy: 1 2

W Düsseldorfie więcej prób technicznych już nie będzie. Jutro i we wtorek przed południem próby pierwszego półfinału (ćwiczone będzie już całe show), w środę i czwartek rano próby półfinału nr 2 a od piątku ćwiczyć będą już tylko finaliści i twórcy oprawy finału ESC.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...