piątek, 24 lutego 2012

Wybrani do Baku (6)

W dzisiejszej odsłonie przeglądu nie oddalimy się zbytnio od Polski. Najpierw zajrzymy za zachodnią granicę by zaraz potem wrócić na wschód.

Niemcom format Unser Star für... spodobał się na tyle, że wykorzystali go po raz kolejny. Po raz kolejny współpracę podjęły stacje Pro7 i ARD, a rolę jurora przyjął Stefan Raab. Serię castingów, eliminacji przeszli Ornella de Santis i Roman Lob. Ten ostatni był liderem wyścigu niemal we wszystkich odcinkach. W finale oboje wykonali utwory Alone i Standing still oraz piosenki indywidualne: Quietly (Ornella) i Conflicted (Roman). W superfinale na placu boju zostały Quietly Ornelli i Standing still w wykonaniu Romana. Tu już nie było niespodzianki. Po dwóch latach przerwy Niemcy znowu będzie reprezentował solista. Tylko czy złoty format Stefana jeszcze działa?

Aż 21 miejsc było na liście startowej ukraińskiego finału narodowego. W, zorganizowanym z rozmachem, widowisku preselekcyjnym nie zabrakło też gości specjalnych z Ukrainy i Europy. Za faworyta uznawany był Max Barskih, który dołączył do stawki jako ostatni. Ostatecznie jednak wyprzedziła go kolejna solistka w barwach naszych wschodnich sąsiadów, Gaitana. W Baku usłyszymy dynamiczną piosenkę, nieźle nadającą się na piłkarskie stadiony, o wymownym tytule Be my guest. Ukraińcy, podobnie jak Polacy, będą tuż po Eurowizji realizować relacje z EURO 2012. Ale oni będą się bawić z całą Europą, a my...

Wszystkich dotąd wybranych wykonawców i piosenki znajdziecie na karcie ESC 2012

§ Dziś finał narodowy w Austrii. W koncercie Österreich rockt den Song Contest weźmie udział 10. kandydatów do reprezentowania Austrii w ESC oraz goście specjalni, m.in. Nadine Beiler (ESC 2011), Eric Papilaya (ESC 2007), Petra Frey (ESC 1994) i Marianne Mendt (ESC 1971). Start: 20:15, transmisja w ORF eins, i w Internecie (orf.at lub esctv)

§ Później swojego reprezentanta wybiorą Irlandczycy. W specjalnym wydaniu programu Late Late Show zmierzy się 5 wykonawców, w tym, po raz drugi z rzędu, duet Jedward. Program rozpocznie się o 22:35 na antenie RTÉ One lub w Internecie (RTÉ lub esctv)

§ Także dziś będzie miał miejsce półfinał Uuden Musiikin Kilpailu, fińskich preselekcji eurowizyjnych. Start o 20:00 w YLE TV2 lub YLE HD oraz na stronie internetowej YLE

§ Prezentacja serbskiej piosenki na ESC 2012 odbędzie się 10. marca. Czy Željko Joksimović przyciągnie więcej widzów niż finaliści Melodifestivalen?

§ Alena Lanskaya wypadła z, wydawać by się mogło, rozstrzygniętej gry o białoruski bilet do Baku. Nowi reprezentanci kraju to zespół Litesound i ich utwór We Are The Heroes!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...