sobota, 5 maja 2012

Władcy Regionów 2012 – zwycięzcy (2)

Środek Europy, w nim Polska. W tym roku na eurowizyjnej mapie Polski nie ma, ale w regionie pozostały jeszcze 4 reprezentacje: Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria. Wasze głosy zdecydowały, że w środku Europy rządzą Węgrzy. 
Węgry, podobnie jak Polska, zadebiutowały w Eurowizji w roku 1994, choć rok wcześniej miały reprezentację w rundzie klasyfikacyjnej dla krajów środkowoeuropejskich. I, znowu podobnie jak Polska, w debiucie zdobyli najlepszy dotąd rezultat (4. miejsce). W tym roku Madziarzy wysyłają na ESC swojego 10. reprezentanta (to dzięki kilku przerwom w startach). Rolę tę pełnić będzie formacja Compact Disco z utworem Sound of our hearts. Jakie mają szanse na sukces? W notowaniach bukmacherskich zajmują 24. pozycję, a kluby OGAE w swoim głosowaniu dają im miejsce 23 (po głosowaniach 23 z 41 klubów).
***
Władcy Preselekcji 2012
Miejsca 11-15

§         Nieznana Historia Eurowizji po polsku w BBC Entertainment!
§         Ormiański nadawca został ukarany za wycofanie się z ESC po regulaminowym terminie. Kara to połowa składki za udział w konkursie, przepadek wpłaconej już składki, oraz obowiązek transmisji finału ESC bez zakłóceń i cenzury (pod groźbą dyskwalifikacji z ESC 2013).
§         Pamiętacie zeszłoroczne irlandzkie Lipctick? Posłuchajcie teraz tego samego, ale na zielono, w związku z EURO 2012.
§         Trwają półfinały Eurowizji Młodych Muzyków w Wiedniu. Reprezentantka Polski, Jagoda Krzemińska o awans do finału powalczy jutro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...