czwartek, 5 lipca 2012

Nagrody radiosłuchaczy


28. czerwca dobiegło końca głosowanie w plebiscycie ESC Radio Awards 2012 organizowanym przez najpopularniejsze radio internetowe poświęcone muzyce eurowizyjnej. W szóstej odsłonie plebiscytu triumfowali:


Podobnie jak w 2008 i 2009 roku w kategorii Najlepsza Piosenka zwyciężył utwór, któremu przypadło Grand Prix Eurowizji. I, podobnie jak przed rokiem, w tej kategorii wygrali Szwedzi. Na podium starczyło jeszcze miejsca dla kompozycji z Cypru i Estonii a miejsca tuż za „pudłem” zajmują Włochy i Hiszpania.


Wśród wokalistek Szwecja dotarła dotąd najwyżej do 3. miejsca (2006). Czego nie dokonała Carola, to zrobiła Loreen. Druga kategoria padła łupem reprezentacji Trzech Koron. Dalej Nina Zilli z Włoch, Ivi Adamou z Cypru i Pastora Soler z Hiszpanii. Przed rokiem za najlepszą wokalistkę uznano Lenę z Niemiec.


Miejsce Erica Saade na tronie dla Najlepszego Wokalisty zajął Ott Lepland z Estonii. Estonia po raz pierwszy zawojowała tę kategorię, bo po raz pierwszy (od czasu wprowadzenia plebiscytu) reprezentował ją solista. W pokonanym polu pozostawił Romana Loba z Niemiec i wielkiego Zeljko Joksimovicia z Serbii. Za podium długo długo nic, a potem... Tooji z Norwegii.


Od 2008 roku bez przerwy za Najlepszą Grupę uznawane są duety. Podobnie jak w 2008, tak i teraz w tej kategorii wygrywa Islandia. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli oni z reprezentacją Rumunii. Podium uzupełniają Szwajcarzy (to powtórzenie osiągnięcia z 2006 roku) przed Rosjankami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...