czwartek, 30 sierpnia 2012

Słowik też śpiewa po szwedzku

 Pierwszy Sopot Festival organizowany przez telewizję Polsat przeszedł już do historii. Jego najważniejszym punktem był, po raz kolejny wskrzeszany, konkurs o Bursztynowego Słowika. W międzynarodowej rywalizacji wystąpiło 14. wykonawców, wśród nich Gerard Lenroman, Outloudz, Eric Saade czy Musiqq. W głosowaniu widzów i słuchaczy RMF FM największe uznanie zdobył reprezentant Szwecji, zdobywca 3. miejsca ESC 2011, Eric Saade z utworem Hotter than Fire, zdobywając zarówno Bursztynowego Słowika za zwycięstwo w ogólnej punktacji, jak również Słowika Publiczności.. I choć występ zwycięzcy na obserwatorach większego wrażenia nie zrobił, wyniki oglądalności okazały się co najwyżej przeciętne, a i europejskiego prestiżu nie udało się zbudować (koncert będzie tylko retransmitowany w kilku krajach i to raczej poza głównymi antenami), to zarząd stacji i tak zapowiada już organizację kolejnej edycji sopockiej imprezy w obecnej formule.

§         1.września o godz. 8:00 ruszy platforma internetowa szwajcarskiego nadawcy stanowiąca pierwszy etap preselekcji eurowizyjnych przed przyszłorocznym Konkursem. Tą drogą wybranych zostanie 4 kandydatów do reprezentowania Szwajcarii, pozostałe miejsca zajmą wybrańcy nadawców francuskojęzycznego (3) oraz włoskojęzycznego (2). Finał selekcji zaplanowano na 15. grudnia
§         Finowie swojego reprezentanta na ESC 2013 wybiorą 9. lutego
§         Terese Fredenwall wygrała konkurs Svensktoppen nästa, regionalne głosowanie szwedzkiego radia publicznego i tym samym jako pierwsza zdobyła miejsce w Melodifestivalen 2013. Konkurs zastąpił nieskuteczną rundę Webjokern.
§         W październiku ma zapaść decyzja o eurowizyjnej przyszłości Polski. Taką informację podaje rzecznik prasowy nadawcy.
§         6. runda eliminacyjna plebiscytu Song of the Decade 1981-1990 zbliża się do półmetka. Zachęcam do udziału w głosowaniu!
§         Call Out TheSun to tytuł nowego utworu, którym Roman Lob próbuje podbić serca słuchaczy. Standing still zadomowiło się w niemieckim eterze, czyz nową propozycja będzie podobnie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...