czwartek, 26 grudnia 2013

Sylwester zagospodarowany

Rosjanie zrezygnowali ze swojego finału narodowego w sylwestrowy wieczór, ale to wcale nie znaczy, że 2013 rok pożegnamy w eurowizyjnej próżni. Datę przejęli Ormianie, którzy postanowili właśnie wtedy przedstawić swojego reprezentanta. Jak zapewniają, decyzja o wyborze już zapadła. Przedstawiciel Armenii w Kopenhadze weźmie udział w programie Big Night Gala TV Show na antenie AMPTV i wykona tam jeden ze swoich najbardziej znanych utworów. Na konkursową piosenkę będziemy musieli jednak poczekać mniej więcej do lutego.
Renis Gjoka

Trzy dni w Tiranie

Dziś wieczorem startuje 52. edycja Festivali i Këngës – najważniejszego albańskiego festiwalu muzycznego i od 10 lat programu wyłaniającego kolejnych reprezentantów Albanii na Konkurs Piosenki Eurowizji. W tegorocznym konkursie bierze udział szesnastka wykonawców, wśród których jury wybierze jubileuszowego reprezentanta. Dwa pierwsze wieczory FiK mają charakter galowy, w każdym z nich połowa stawki zaprezentuje się w duetach z innymi albańskimi wykonawcami. Zaśpiewają konkursowe piosenki i przeboje festiwalowe sprzed lat. Dopiero trzeciego wieczoru na scenie staną wszyscy, by zmierzyć się w muzycznej rywalizacji. W stawce byli reprezentanci kraju: Luiz Ejlli (ESC 2006) i Frederik Ndoci (ESC 2007), wśród gości koncertów galowych Olta Boka (ESC 2008), Kejsi Tola (ESC 2009) czy Juliana Pasha (ESC 2010). W finale z kolei gościnnie wystąpią: pochodząca z Albanii zwyciężczyni The Voice of Italy, Elhaida Dani oraz triumfatorka ESC 2013, Emelie de Forest.
27.12 | godz.20:45 | Festivali i Këngës (Albania)
Dziś pierwszy wieczór FiK. Na scenie pierwsza ósemka z konkursowej stawki w gwiazdorskich duetach. Dzisiejsze prezentacje rozpocznie Luiz Ejlli (ESC 2006).
Transmisja internetowa: [RTSH]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...