niedziela, 29 grudnia 2013

Ta noc

Za nami trzydniowe święto albańskiej piosenki. W konkursowej stawce znalazło się 16, mniej lub bardziej, doświadczonych wykonawców. W wyniku głosowania jury wyłoniono reprezentanta kraju na 10-lecie startów. Do Kopenhagi pojedzie przedstawicielka tej bardziej doświadczonej części uczestników, Herciana Matmuja. Było to już piąty start wokalistki w FiK. Utwór, który wykona na Eurowizji nosi tytuł Zemërimi i një nate. Czeka go jednak szereg zmian. Na pewno musi zostać skrócony, z pewnością będzie też przearanżowana. Nie wiadomo jeszcze, czy zmianie ulegnie też język utworu. Co prawda w ostatnich kilku latach albańskie piosenki były śpiewane w ojczystym języku, ale wcześniej przerabianie ich na angielski było właściwie regułą.

10 na pokładzie, 10 za burtą

Pierwszy odsiew w litewskich eliminacjach został dokonany. Z 20 wykonawców, którzy stanęli na ich starcie, pozostała połowa. Wczoraj rozstrzygnął się los drugiej dziesiątki rywalizacji. W pojedynku na eurowizyjne przeboje zmierzyli się:
Pop LadiesMolitva (Marija Šerifović)
Monika LinkytėGravity (Zlata Ognevich)
Soliaris - It’s My Time (Jade Ewan)
Neringa ŠiaudikytėBelieve (Dima Bilan)
Ieva ZasimauskaitėSatellite (Lena Meyer-Landrut)
Martynas Kavaliauskas - All Night Long (Simon Mathew)
Gintė Sičiūnaitė - Is It True (Yohanna)
Tadas Vilčinskas - Never Let You Go (Dima Bilan)
Mia - Only Teardrops (Emmelie de Forest)
Kristina RadžiukynaitėEverything (Anna Vissi)
Decyzją widzów i jurorów w dalszej grze są: Mia, Martynas Kavaliauskas, Monika Linkytė, Ieva Zasimauskaitė i Kristina Radžiukynaitė. Od przyszłego tygodnia liczba odrzuconych będzie rosła wolniej. W kolejnych odcinkach będzie odpadać jedna osoba.
  • Stacja SVT w poświąteczny weekend pokazała godzinny reportaż opisujący przygotowania do majowych koncertów ESC 2013.
  • Macedońską propozycję na przyszłoroczną Eurowizję poznamy 22 lutego.
  • Trwają zgłoszenia do plebiscytu Władcy Preselekcji 2014. Szczegóły i aktualna lista zgłoszonych piosenek w zakładce Władcy 2014. Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...