sobota, 28 grudnia 2013

Ucieczka w sensację?

Jeszcze raz jesteśmy w Hiszpanii, by zająć się nie podjętą decyzją, a medialnymi spekulacjami. A tam strona eurovision-spain.com zwiastuje dziś prawdziwą sensację. Zdaniem redaktorów serwisu stacja TVE złożyła oficjalną propozycję wyjazdu do Kopenhagi niezwykłemu kwintetowi. Chodzi o piątkę artystów, łączących młodość i doświadczenie, zaproszonych do nagrania krótkiej świątecznej pocztówki na potrzeby losowania loterii Lotería de Navidad. Zespół tworzą: David Bustamante (laureat 3 miejsca w Operación Triunfo w 2001 roku, był w chórku Rosy, reprezentantki Hiszpanii z ESC 2002), Marta Sánchez (okrzyknięta królową hiszpańskiego popu), Montserrat Caballé (sopranistka, na co dzień śpiewająca w operach, i to już od bardzo wielu lat), Nińa Pastori (solistka specjalizująca się w śpiewaniu flamenco) oraz, uwaga, uwaga, Raphael! Tak jest, ten Raphael – dwukrotny reprezentant kraju, zdobywca 7 miejsca w ESC 1967 i 6 w ESC 1968! Dlaczego właśnie oni? Świąteczny projekt z ich udziałem stał się przedświątecznym hitem Internetu, błyskawicznie zawładnął mediami społecznościowymi, w sieci aż roi się od memów komentujących projekt i jego parodii. Wybór powyższej piątki miałby mieć charakter wewnętrzny, a wybór utworu miałby się odbyć w finale narodowym wieńczącym otwarty konkurs dla twórców. Do, i tak już mocno podsyconego, ogniska spekulacji właśnie dolano kolejną, solidną, porcję paliwa. W jakim kierunku pójdą ludzie z TVE? Sensacja wisi w powietrzu!
;)
28.12 | godz.20:00 | Eurovizijos 2014 (Litwa)
Przed nami druga runda eliminacyjna litewskich preselekcji. Druga dziesiątka kandydatów powalczy o jedno z pięciu miejsc w kolejnej rundzie programu. Znowu usłyszymy eurowizyjne hity sprzed lat, m.in. All night long czy Molitva.
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] Mia, Martynas Kavaliauskas, Monika Linkytė, Ieva Zasimauskaitė i Kristina Radžiukynaitė uzupełniają stawkę kolejnego odcinka litewskich eliminacji.
28.12 | godz.20:00| Uuden Musiikin Kilpailu (Finlandia)
Finowie zobaczą dziś pierwszy odcinek UMK 2014. W nim specjalnych emocji nie będzie, to zmontowany materiał w castingów – usłyszymy w nim prezentacje wersji demo 6 z 12 zakwalifikowanych do programu utworów. Tym bardziej, że YLE udostępniła występy z dzisiejszego odcinka już jakiś czas temu.
Transmisja: [YLE]
28.12 | godz.20:45 | Festivali i Këngës (Albania)
Po dwóch wieczorach prezentacji, czas na starcie. Na scenie szesnastka wykonawców w pojedynku, którego stawką jest Grand Prix FiK (które interesuje wszystkich) i bilet do Kopenhagi na Konkurs Piosenki Eurowizji (z czego niektórzy chętnie by zrezygnowali). Kto zwycięży? Czy górą będzie świeżość czy doświadczenie? Wieści z Tirany już dziś wieczorem.
Transmisja: [RTSH] [rtsh 2] [esctv]
[WYNIKI] Herciana Matmuja z utworem Zemërimi i një nate wygrała 52 edycję FiK, oraz została reprezentantką Albanii w ESC 2014.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...