poniedziałek, 10 lutego 2014

Młodzi gniewni

Hamburg 27 lutego stanie się dla kogoś przystankiem w drodze do Kolonii na finał Unser Song für Dänemark. Ale żeby tam się znaleźć konieczne jest zwycięstwo w konkursie klubowym dla młodych wykonawców. Mentorem tej rundy jest Adel Tawil, gospodynią wieczoru będzie Barbara Schöneberger, dziesiątkę szczęśliwców wybranych do walki o Dziką Kartę USfD przedstawiono dzisiaj:
Wyselekcjonowani wykonawcy mają od 16 do 30 lat, pochodzą z różnych stron Niemiec, część z nich pochodzi lub mieszka za granicą. Wszystkich łączy jedno – nie dali się jeszcze poznać szerokiej publiczności, a start w niemieckim finale narodowym traktują jako świetną okazję, by zaistnieć na rynku. Koncert klubowy odbędzie się w Edelfettwerk w Hamburgu 27 lutego o 22:00, transmisję przeprowadzą NDR, EinsPlus (jeden z kanałów ARD) oraz esctv. W czasie koncertu gościnnie wystąpi Roman Lob (ESC 2012), który zaprezentuje swój najnowszy singiel, All That Matters.
[!] Klikając na nazwiska wybranej dziesiątki możecie teraz posłuchać zgłoszonych przez nich wykonań!

Struna przeciągnięta

Wygląda na to, że atmosfera wokół litewskich eliminacji robi się coraz mniej przyjemna. Rozciągnięcie, i tak już bardzo długiego i skomplikowanego, formatu o kolejne dwa tygodnie nie była chyba najlepszym pomysłem. Program stał się nieczytelny i mało ciekawy dla widzów, do tego męczący dla jego uczestników. Sytuacji z pewnością nie poprawiły wydarzenia ostatnich 48 godzin. W sobotnim odcinku widzowie zobaczyli tabele, z których wynikało, że najniżej ocenionym uczestnikiem programu był Vaidas Baumila. Na taki układ tabeli mogła mieć wpływ postawa wokalisty. W rozmowach miał mówić, że format programu jest dla niego niezrozumiały, czuje się zmęczony i zniechęcony (zwłaszcza, że udział w nagraniach kolejnych odcinków wiąże się dla niego z regularnym kursowaniem pomiędzy Wilnem a Londynem, gdzie aktualnie mieszka). Dodatkowo, w ostatnim odcinku, usłyszeliśmy zaskakująco słabą interpretację piosenki Attention w jego wykonaniu. I kiedy wydawało się, że jego starania o odpadnięcie z rywalizacji zostały docenione i przygoda z programem dla niego się zakończy, okazało się, że organizatorzy dopatrzyli się nieprawidłowości w głosowaniu i odłożyli ogłoszenie ostatecznych wyników do dzisiejszego dnia. A dziś zapachniało skandalem. Okazało się, że Baumila w grze pozostaje, a program opuści Martynas Kavaliauskas. Wszystko przez to, że z przeliczenia głosów wyniknęło, że połowa (!) głosów oddanych na Martynasa była niezgodna z regulaminem i to on zostanie wyeliminowany. Chyba nie taki scenariusz wymarzyli sobie przedstawiciele LRT na jubileusz 20-lecia debiutu w ESC.
  • Do grona półfinalistów belgijskich eliminacji Eurosong 2014 dołączyli: Petra, Yass Smaali, Tisha Cyrus i Day One. W rundzie dogrywkowej udział wezmą: Axeela, Sil, Bandits i Mr. Jones. Występy zobaczyć można TUTAJ.
  • Znamy w końcu datę finału narodowego w Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim wybór reprezentanta będzie dokonany 22 lutego. Miejscem realizacji programu będzie studio TVE w Barcelonie.
  • Przypominam o głosowaniu w plebiscycie Song of the Decade 1981-1990. Do zamknięcia głosowania w czwartym ćwierćfinale brakuje dwóch osób!
  • Cały czas otwarte są zgłoszenia do plebiscytu Władcy Preselekcji 2014. Każdy może zgłosić dowolną liczbę kandydatów w każdej chwili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...