niedziela, 28 grudnia 2014

Rosyjski Głos do Wiednia?

Dobiegła końca trzecia edycja programu Golos – rosyjskiej edycji programu The Voice... jesienią pojawiła się informacja, że zwycięzca programu pojedzie na 60. Konkurs Piosenki Eurowizji jako przedstawiciel Rosji. Doniesienia zostały wprawdzie zdementowane, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że z taką sytuacją mieliśmy już do czynienia. W ubiegłym roku analogicznie doszło do wyboru Diny Garipowej do Malmö. Najpierw ogłoszenie, że na ESC pojedzie zwycięzca pierwszej edycji Golos, później przyszło dementi, by ostatecznie laureatka programu zaśpiewała dla Rosji. Jeśli ten schemat miałby się powtórzyć, do Wiednia pojechałaby Alexandra Vorobyeva. Wokalistka, pod wodzą mentora, Alexandra Gradskiy’ego, pokonała rywali w show. Jednak na ostateczną decyzję rosyjskiego nadawcy przyjdzie nam jeszcze zaczekać.
  • Wyniki głosowania w białoruskim finale narodowym zdają się budzić mniej kontrowersji, niż poprzednio. Nie obyło się jednak bez emocjonalnych komentarzy ze strony przegranych. Rozczarowania nie kryje Alexander Rybak (ESC 2009), którego formacja Milki, mimo potężnego poparcia, nie została doceniona przez jury punktami i wylądowała poza podium rywalizacji. Sprawa musiała go naprawdę dotknąć, ponieważ odwołał dzisiejszy występ w finale Festivali i Këngës.
  • Dziś czwarty odcinek programu Eurovision Song Project - cypryjskiej eliminacji przed przyszłoroczną Eurowizję. dostępna jest transmisja internetowa castingu.
28.12|20:45|Festivali i Këngës (Albania) [FINAŁ]
Dziś wieczorem 18 wyłonionych w półfinałach wykonawców zmierzy się w finale festiwalowej rywalizacji. Wśród nich jurorzy wybiorą laureatów – zdobywcy drugiej i trzeciej lokaty zostaną nagrodzeni, zwycięzca, poza nagrodą, otrzyma bilet na Eurowizję do Wiednia. Oto finałowa lista startowa:
Besiana Mehmedi & Shkodran TolajKështjella
Bojken Lako BandTë ndjej
Emi BogdoNjë femër
Lindita HalimiS'të fal
Mjellma BerishaSot jetoj
Enver PetrovciTë vranë bukuri
Erga HalilajTi s'më njeh
Rezarta SmajaMë rrëmbe
Jozefina SimoniMendje trazi
Venera LumaniDua të jetoj
Gjergj LekaHimn
Klajdi MusabelliuVetëm te ti besoj
Saimir BrahoKristal
Estela BrahimllariKjo natë
Marsela ÇibukajS'muj
Agim PoshkaNë rrugën tonë
Elhaida DaniTë kërkoj
Prowadzącymi Festivali i Këngës są Floriana Garo, Turjan Hyska i Liberta Spahiu. Koncert finałowy może być widowiskiem długim. Mówi się, że organizatorzy nie zmieszczą całego programu w trzech godzinach.
Transmisja: [RTSH] [esctv]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...