sobota, 24 stycznia 2015

Projekt zmierza do finału [700]

Odsiew kandydatów do reprezentowania Cypru dobiegł końca. Wyłoniona została szóstka wykonawców, która zmierzy się w finale Eurovision Song Project. O tym, kto to będzie zadecydowali jurorzy w składzie narodowym: Elena Patroklou (ESC 1991), Alex Panayi (ESC 1995 i 2000), Despina Olympiou (ESC 2013), i międzynarodowym: Tasos Trifonos, Christer Björkman (ESC 1992, aktualnie szef Melodifestivalen i szwedzkich delegacji ESC) oraz Dimitris Kontopoulos. Do swoich propozycji przekonali ich (podana kolejność będzie obowiązywać w finale programu):
Hovig Stone In A River
Doody Magic
Panagiotis Koufogiannis - Without Your Love
Minus OneShine
Giannis Karagiannis - One Thing That I Should Have Done
Charis Savva & Nearchos EvaggelouDila Den Agapo
Równocześnie z wyłonieniem składu finału eliminacji, ruszyło głosowanie publiczności, którego wyniki będą stanowić połowę ostatecznego wyniku programu. Druga będzie należeć do jury, którego skład znów się powiększy – za stołem zasiądzie też Bruno Berberes (były szef francuskich delegacji, dziś trener The Voice France). Finałowe starcie już 1 lutego.
Haukur Heiðar Hauksson

Na spokojnych wodach Islandii

Tegoroczna edycja Söngvakeppnin zapowiada się wyjątkowo elegancko. Po publikacji wybranych do półfinałów piosenek możemy powiedzieć, że organizatorom zależało na urozmaiceniu rywalizacji, paleta muzycznych propozycji jest dość szeroka. Wśród tej dwunastki jest przyszły reprezentant Islandii w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu:
Półfinał 1 (31 stycznia)
Björn og félagar - Piltur og stúlka
Erna Hrönn Ólafsdóttir - Myrkrið hljótt
Friðrik Dór Jónsson - Í síðasta skipti
Elín Sif Halldórsdóttir - Í kvöld
Stefanía Svavarsdóttir - Augnablik
Półfinał 2 (7 lutego)
Haukur Heiðar Hauksson - Milljón augnablik
María Ólafsdóttir - Lítil skref
CADEMFyrir alla
SundayFjaðrir
Regína Ósk Óskarsdóttir - Aldrei of seint
Bjarni Lárus Hall - Brotið gler
Standardowo, w kraju wszyscy wykonawcy śpiewają w języku narodowym. Zwycięzca będzie jednak decydował o tym, czy w maju zaśpiewa ponownie po swojemu, czy jednak pozwoli przetłumaczyć konkursową piosenkę na angielski. 
24.01|20:00|Eurovizijos (Litwa)
Przed nami czwarty odcinek litewskich eliminacji. Po raz drugi kandydaci zmierzą się z konkursowymi utworami. Kto tym razem zdobędzie uznanie jury krajowego, kogo komplementować będą sędziowie zza granicy a kogo uratują swoimi głosami widzowie? Odpowiedzi już dziś wieczorem. Trudno stwierdzić, czy komuś skóry nie ocaliła Milita Daikeryte, która ze względów zdrowotnych wycofała się z programu w mijającym tygodniu.
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] Tadas Juodsnukis, zwycięzca pierwszego odcinka, zakończył swoją przygodę z Eurovizijos 2015.
24.01|20:25|A Dal (Węgry)
Dziś ruszają także węgierskie eliminacje. Do solidnej organizacji i ciekawych propozycji Madziarów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Pora sprawdzić, czy i w tym roku potwierdzą swoje solidne przygotowanie. Z dziesiątki wykonawców, którzy zaprezentują się przed jury i publicznością, miejsca w półfinale starczy tylko dla najlepszej szóstki.
Transmisja: [MTV] [DUNA]
[WYNIKI] Do półfinałowych występów szykują się już: Passed, Vera Tóth, Bogi, Gabi Szucs, Karmapolis. Timi Antal.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...