piątek, 12 sierpnia 2011

Flamenco znaczy pasja!

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych hiszpańskich wykonawców flamenco chciałby reprezentować swój kraj w Eurowizji. Charakterystyczny pod wieloma względami sewilski śpiewak, Falete, w wywiadzie stwierdził, że przyjąłby ofertę hiszpańskiego nadawcy dotyczącą startu w ESC. Musiałby jednak zostać na reprezentanta wybrany wewnętrznie, a publiczności pozostałby wybór utworu dla niego. O planach eurowizyjnych TVE wiadomo na razie niewiele, ale sięgnięcie do własnej kultury przy wyborze eurowizyjnej reprezentacji mogłoby być ciekawym posunięciem.

Powrót do Aalborga

Przyszłoroczna duńska odsłona Melodi Grand Prix po rocznej przerwie wraca do Aalborga. Tym razem kandydatów do eurowizyjnego występu gościć będzie hala Gigantium. Tegoroczne MGP odbywało się w Kopenhadze. Prowadzącym show będzie Felix Smith.

W pokoju eurowizyjnych zwierzeń

W ekipie telewizji TROS odpowiedzialnej za wybór holenderskiego reprezentanta na ESC 2012 pojawiła się duża medialna osobowość. Preselekcje przygotuje bowiem John de Mol, znany producent, który na swoim koncie ma duże formaty telewizyjne, najbardziej znane to Big Brother i The Voice (polska edycja programu już jesienią w TVP). Czy medialny geniusz pomoże Holandii wybrać kandydata zdolnego spełnić marzenia kraju tulipanów?

Misja Słowenia

Koniec sierpnia to start wyjątkowego talent show w Słowenii. Startują przesłuchania do programu Misija Evrovizija. Wyłoni on wykonawcę, ktory w maju pojedzie do Baku jako kolejny reprezentant kraju w Eurowizji. Terminy przesłuchań:

26.08 – Celje (Narodni Dom)

27.08 – Novo Mesto (KC Janeza Trdine)

28.08 – Koper (Gledališče Koper)

29.08 – Maribor (Narodni Dom)

30.08 – Lubljana (Pionirski Dom (Festivalna dvorana)

Zgłoszenia trwają do końca sierpnia, a dopuszczony jest każdy obywatel UE legitymujący się ważnym paszportem.

Nie bij

Tegoroczni reprezentanci Irlandii, duet Jedward, zostali ambasadorami akcji społecznej przeciwko biciu i znęcaniu się nad dziećmi. Trzeba przyznać, że charakteryzacja wygląda dość sugestywnie.

> Bośnia i Hercegowina i Francja, to dwa kolejne kraje na liście uczestników ESC 2012

> Za pół roku ma zakończyć się modernizacja stadionu im. Tofiga Bahramova. Obiekt jest areną zapasową dla przyszłorocznej Eurowizji w razie opóźnień w budowie nowej hali.

> Uzbek pracujący w rządzie Azerbejdżanu przygotował wykład pod wiele mówiącym tytułem: Zwycięstwo Azerbejdżanu na Eurowizji 2011 - radosna wiadomość dla wszystkich muzułmańskich państw świata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...