środa, 7 września 2011

Okno preselekcyjne otwarte

Szwajcaria

Od 1. września działa platforma internetowa, na której wykonawcy szwajcarscy, i nie tylko, mogą publikować swoje propozycje w preselekcjach. Zainteresowanie w pierwszych dniach funkcjonowania strony jest raczej umiarkowane, swoje piosenki zgłosili już wykonawcy m.in. ze Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Serbii czy Izraela. Wszystkich zgłoszonych propozycji możecie posłuchać TUTAJ.

Albania

W Albanii sytuacja nie została jeszcze wyjaśniona. Ruszyły zgłoszenia do konkursowej części 50. edycji Festivali i Kenges, ale, w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie ma w zapowiedziach ani słowa o przysługującym zwycięzcy bilecie na Eurowizję. Podobno ta formuła ma zostać zastąpiona przez oddzielne preselekcje lub wybór reprezentanta spośród uczestników konkursu FiK (gdzie nie musiałby to być laureat rywalizacji – model zastosowany w tym roku we Włoszech).

Szwecja

Powoli zaczynają się przygotowania do szwedzkich preselekcji. Eric Saade odniósł w Niemczech sukces, więc zmiany w formacie Melodifestivalen będą raczej kosmetyczne (15 utworów z konkursu dla szwedzkich twórców, 15 wybranych przez SVT i 2 internetowe dzikie karty). Znamy też daty i miejsca rozgrywania kolejnych etapów selekcji:

Półfinały:

4.02 Växjö

11.02 Göteborg

18.02 Leksand

25.02 Malmö

3.03 Nyköping (Runda Ostatniej Szansy)

10.03 Sztokholm (Finał)

Razem z przygotowaniami ruszyły spekulacje na temat potencjalnych uczestników MF. Na czele listy znajduje się Måns Zelmerlöw, który na wiosnę przyszłego roku planuje wydanie kolejnej płyty oraz zespół H.E.A.T. z nowym wokalistą (został nim Erik Grönwall, jeden ze szwedzkich Idoli).

> Kate Ryan, Katerine Avgoustakis, De Romeo’s to tylko część wykonawców typowanych na kolejnych reprezentantów Belgii w ESC. Wiadomo na razie tyle, że wybór zostanie dokonany wewnętrznie.

> Lena Meyer-Landrut chciałaby wystąpić po raz trzeci w niemieckich preselekcjach. Tym razem jako juror programu.

> Gruzja planuje promocyjną ofensywę w Baku w trakcie tygodnia eurowizyjnego. W specjalnym pawilonie ustawionym w azerskiej stolicy mają przekonywać przyjezdnych do odwiedzenia ich kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...