poniedziałek, 20 lutego 2012

Wybrani do Baku (3)

W kolejnej części przeglądu wybranych odkryjemy pierwszą z „wielkich” kart i odwiedzimy kolejną wyspę na Morzu Śródziemnym.

W zeszłym roku Francuzi zapowiadali, że Amaury Vasili jest och ostatnim (na jakiś czas przynajmniej) wybranym wewnętrznie reprezentantem. Nic z tego, pod koniec listopada wewnętrznie wybraną reprezentantką kraju ogłoszona została Anggun. Gwiazda francuskiego popu od razu złożyła deklarację stworzenia angielsko-francuskiego hity we współpracy z najlepszymi twórcami i okraszenie go spektakularnym pokazem. Szczegółów show nie znamy, czy Echo (You and I) to hit na miarę francuskich oczekiwań?

To ostatni finał narodowy, w którym nie mogła wziąć udziału Chiara. Pod jej nieobecność wielu próbowało swoich sił (byliśmy świadkami m.in. kolejnej odsłony zmagań rodzeństwa Faniello). W połowie grudnia opublikowano 24. utwory selekcyjne, na początku lutego półfinałowe sito przeszło 16 piosenek, z których następnego dnia został wyłoniony zwycięzca. Dość niespodziewanie okazał się nim Kurt Calleja. Jego utwór This is the night to trzecia kompozycja, która walczyła o wyjazd na ESC. Tym razem udało się, na ile wystarczy to w maju?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...