środa, 29 lutego 2012

Wybrani do Baku (9)

W dzisiejszym odcinku powrócimy na chwilę do wschodniego sąsiada, który dokonał małego trzęsienia ziemi w swoich przedeurowizyjnych przygotowaniach. Podobno sezon narciarski ma się ku końcowi, więc wyjazd w Alpy teraz, albo nigdy.

Wszystko wydawało się jasne, Alena Lanskaya wygrała białoruski Eurofest i miała pojechać do Baku. Ale wtedy do akcji wkroczyły władze państwowe. Uznano, że wygrana wokalistki była efektem nacisków na jury i kombinacji w głosowaniu, a zatem wyniki konkursu nie mogą zostać uznane. Tym sposobem laur i bilet do Azerbejdżanu został jej odebrany i przekazany grupie Litesound. Nowy tytuł białoruskiej piosenki brzmi więc We Are The Heroes! Pytanie tylko, czyimi bohaterami panowie chcą zostać?

Już 1. grudnia poznaliśmy 9 uczestników austriackich preselekcji. Wyraźnego faworyta długo nie było, choć poruszenie wywołał wybór Conchity Wurst, wokalisty, którego swobodnie możnaby uznać za kobietę, gdyby nie... dorodny zarost. Potem mieliśmy dyskwalifikację, zamianę piosenki, dziką kartę nadawcy i w końcu koncert finałowy. Ostatecznie zwycięstwo przypadło duetowi Trackshittaz, i to właśnie oni wypną się na Europę w Baku. Tytuł piosenki: Woki mit deim Popo.

§ Dziś wieczorem 12 piosenek zmierzy się w finale narodowym w Bułgarii. W roli faworyta stawia się Dess. Transmisja w BNT1 i w Internecie (bnt.bg i esctv). Start: 19:30.

[WYNIKI] Preselekcje wygrała Sofi Marinova z utworem Love unlimited.

§ Także dziś po raz pierwszy usłyszymy piosenkę, którą Kaliopi wykona na Eurowizji. Dziś pewnie usłyszymy utwór w języku macedońskim, ale kwestia języka nie jest jeszcze przesądzona. Show transmitować będzie stacja MKTV1 i esctv. Start: 21:00.

§ Ruszył pierwszy etap sprzedaży biletów na ESC 2012. Od dziś można dostać wejściówki na pierwszy półfinał i próbę generalną przed nim. Wiąże się to też z pierwszą odsłoną układu hali.

§ Planowana na jutro konferencja prasowa, w czasie której mieliśmy poznać reprezentanta Słowacji na ESC została odwołana.

§ Doniesienia o szybkim przedstawieniu reprezentanta San Marino też raczej były przedwczesne.

§ Na stronie ERT można już usłyszeć 4 preselekcyjne utwory dla Grecji.

§ Atomic Kitten nie będą reprezentować Wielkiej Brytanii.

§ Piosenka słoweńska być może zostanie wykonana w Baku po angielsku, ostateczne decyzje wciąż nie zapadły.

§ W preselekcjach rosyjskich ma wziąć udział po raz kolejny Dima Bilan. I ma w nich wystartować w duecie z Yulią Volkovą (ex-t.A.T.u.) z utworem napisanym przez Szwedów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...