sobota, 20 października 2012

Na wschodzie... idzie nowe!

 Rok temu, gdy TVP prowadziła pierwszą edycję programu The Voice of Poland niektórzy widzieli w laureacie programu przyszłego reprezentanta Polski na Eurowizję w Baku. Program wygrał Damian Ukeje, na ESC nie pojechał ani on, ani nikt inny, a program w naszym kraju nie doczekał się dotąd kontynuacji. Teraz w Rosji trwa pierwsza edycja Golos, tamtejszego odpowiednika The Voice... W jury zasiadają: Pelagia (wokalistka folk-rockowa), Leonid Agutin (piosenkarz, Honorowy Artysta Rosji 2008),  Alexander B. Gradski (piosenkarz, multiinstrumentalista, Zasłużony Artysta Rosji 1997 i 1999) oraz Dima Bilan (piosenkarz, reprezentant Rosji na ESC 2006 i 2008, zwycięzca Konkursu). Wśród ich wybrańców znajduje się ten, który wygra program, a co za tym idzie, otrzyma nagrodę pieniężną, kontrakt płytowy i bilet na Eurowizję do Malmö. Program jest jeszcze na wczesnym etapie, więc do rozstrzygnięć jeszcze daleko, ale jedno jest pewne, fani ESC z ciekawością będą nasłuchiwali Głosu Rosji.

§         Dziś pierwsza część epilogu litewskich preselekcji do ESC 2013. Poznamy część kandydatów do miana reprezentanta Litwy. Finał odbędzie się w grudniu (dokładna data nie jest jeszcze znana).
§         Pierwszy finał narodowy w sezonie preselekcyjnym 2012/2013 ma się odbyć 7. grudnia na Białorusi. Tak wczesna data daje jednak długi czas niepewności, czy grudniowe rozstrzygnięcie będzie tym ostatecznym...
§         2. listopada w Turcji ma odbyć się debata o Eurowizji, z udziałem byłych reprezentantów kraju. Mówi się, że to dobra okazja, by wskazać kolejnego...
§         Szwedzcy organizatorzy ESC 2013 zapewniają, że oprawa Konkursu nie będzie folderem turystycznym kraju, chcą skupić się na wykonawcach i na idei spotkania wielokulturowej społeczności europejskiej. Zapowiada się powrót do korzeni Eurowizji?
§         Jutro, w półfinałowym odcinku programu Must Be the Music w telewizji Polsat, wystąpi Loreen z eurowizyjnym utworem Euphoria. Wizyta w Polsce jest związana z nadchodzącą premierą debiutanckiej płyty wokalistki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...