sobota, 21 grudnia 2013

Jasne reguły? W Azerbejdżanie?

Przez kilka ostatnich lat Azerowie przyzwyczaili nas do tego, że proces wyboru reprezentanta na Eurowizję w ich przypadku jest zwykle długi, skomplikowany i nieczytelny a ostateczne rozstrzygnięcie, niezależnie od daty finału narodowego, zapadało na kilka dni przed terminem ostatecznych zgłoszeń do EBU. Podobnie, jeśli zwycięzca finału narodowego w Baku nie był ustalony jeszcze przed jego rozpoczęciem, to zwykle albo finał był przesuwany, albo jego wyniki na różne sposoby dostosowywano do aktualnych potrzeb. Wyniki reprezentantów Azerbejdżanu pokazywały, że przejrzystość zasad nie jest warunkiem koniecznym eurowizyjnego sukcesu. Tym ciekawsza jest informacja o wykupieniu praw do emisji programu typu talent show, Boyuk Sehne. Wśród uczestników tegorocznej edycji, nadawanej na antenie prywatnej stacji ATV, był m.in. Farid Mammadov, reprezentant Kraju Ognia z Malmö, a także dwóje innych uczestników azerskiego finału narodowego z tego roku. Przesłuchania programu mają ruszyć na początku przyszłego roku, kolejnego przedstawiciela Azerbejdżanu i tak pewnie przed marcem nie poznamy.
21.12 | godz.11:15 | Фінал національного відбору на ПКЄ-2014 (Ukraina)
Czas na inaugurację sezonu preselekcyjnego przed Konkursem Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Jako pierwsi, swojego reprezentanta w finale narodowym wybiorą Ukraińcy. W przedpołudniowym koncercie zaprezentuje się 20 wykonawców, spośród których widzowie i jurorzy wyłonią tego jednego, który będzie przedstawicielem naszych wschodnich sąsiadów w ESC 2014.
Transmisja: [NTU] [esctv]
[WYNIKI] Ukraiński finał narodowy wygrywa Maria Yaremchuk! W Kopenhadze zaśpiewa utwór Tick-Tock.
21.12 | godz. 20:00 | Eurovizijos 2014 (Litwa)
Dziś konkursową część swoich eliminacji rozpoczną też Litwini. W dzisiejszym odcinku dziesiątka kandydatów będzie śpiewać światowe przeboje. Głosy jurorów i widzów skrócą listę pretendentów do wyjazdu na Eurowizję o połowę.
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] Vilija Matačiūnaitė, Vaidas Baumila, Aistė Pilvelytė, Vig Roses i Justinas Lapatinskas grają dalej. Z programem już w pierwszym etapie pożegnał się Sasha Song (ESC 2009).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...