sobota, 4 stycznia 2014

Olimpijskie bieganie

Galina Koneva z grupy Buranovskiye Babushki (ESC 2012) w czwartek w Iżewsku (stolicy Udmurcji) wzięła udział w sztafecie z ogniem olimpijskim zmierzającym do Sochi na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które startują już na początku lutego. To nie jedyny eurowizyjny akcent sztafety. 13 października, gdy ogień olimpijski wędrował przez obwód kałuski, w czasie imprezy towarzyszącej  w Juchnowie zaśpiewał Alexey Vorobyov (ESC 2011). Z kolei pod koniec biegu, 28 stycznia olimpijski płomień pojawi się w Groznym. Tam pochodnię poniesie Diana Gurtskaya (Gruzja; ESC 2008).
  • Nie w styczniu, nie wiadomo czy choć w lutym. Termin prezentacji trzeciej eurowizyjnej piosenki Valentiny Monetty. Przestaje być pewne, czy konkursowy utwór jest na najnowszej płycie solistki.
  • Kilka dni po prezentacji Aram Mp3 wydal nowy singiel, Just go on. Natychmiast ruszyła fala domysłów, czy to przypadkiem nie jest, opublikowana z zaskoczenia, konkursowa piosenka.
  • Maya Buskila i Chen Aharoni są zainteresowani wyjazdem na ESC w barwach Izraela. Ofertę IBA odrzuciła Kathleen Reither, uczestniczka KDAM 2013, która wycofała się tuż przed finałem. O otrzymanie oferty wyjazdu do Kopenhagi podejrzewani są też Julietta i Vladi Bleiberg.
  • Grecka telewizja publiczna NERIT już działa. Uruchomienie, choć opóźnione, było warunkiem koniecznym do przejęcia prezydencji w Radzie Europy, rusza teraz wyścig z czasem, by uporządkować kwestie formalne niezbędne do startu w ESC.
  • Gerri Halliwell reprezentantką Wielkiej Brytanii? Takie sugestie pojawiają się ostatnio w mediach społecznościowych. Jakiekolwiek wieści z BBC pewnie nieprędko.
  • Lista dostępnych utworów węgierskich preselekcji została zaktualizowana.
  • Rozpoczęło się głosowanie w czwartym ćwierćfinale plebiscytu Song of the Decade 1981-1990. Zapraszam do wzięcia w nim udziału!
4.01 | godz.20:00 | Eurovizijos 2014 (Litwa)
Rozpoczyna się druga faza eliminacji uczestników litewskich preselekcji. Ponownie na starcie zobaczymy dziesiątkę wyłonioną w dwóch poprzednich odcinkach. Ale tym razem, na podstawie ocen jurorów i głosowania widzów z rywalizacji odpadnie tylko jedna osoba.
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] W dzisiejszym odcinku uczestnicy śpiewali tylko po litewsku. Z rywalizacji odpadła dziś Aistė Pilvelytė.
4.01 | godz.20:00 | Uuden Musiikin Kilpailu (Finlandia)
Dla porządku, dziś telewidzowie w Finlandii zobaczą odcinek prezentujący drugą część stawki UMK. Nagrania z castingów, które złożą się na ten epizod, są już dostępne w sieci od dłuższego czasu, więc jeśli ktoś zapoznał się z nimi, nie znajdzie dziś wieczorem w programie niczego emocjonującego.
Transmisja: [YLE]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...