czwartek, 30 stycznia 2014

Śpiewa, tańczy, recytuje...

Znamy już dużą część szczegółów organizacyjnych dotyczących tegorocznej Eurowizji. Wiemy, kiedy, gdzie, pod jakim hasłem i z jakim motywem graficznym. Na temat scenografii i postępu prac adaptacyjnych stoczniowych hal B&W organizatorzy mówią niewiele, więc główne zainteresowanie mediów skupiło się na ostatnim (lub ostatnimi) nieobsadzonymi posadami. Prowadzącego (lub prowadzących) koncerty. W dyskusji padło już wiele nazwisk: Tine Gøtzsche i Ulla Essendrop, czyli prowadzące ceremonię przekazania insygniów i losowania półfinałów, aktorzy Nikolaj Lie Kaas czy Peter Frödin a nawet były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Danii, Peter Schmeichel. Na dziennikarskiej giełdzie pojawiła się także aktorka i gospodyni szeregu programów rozrywkowych w duńskiej telewizji, Christiane Schaumburg-Müller (fot.). Ta ostatnia potwierdziła już, że była już na rozmowie dotyczącej tej roli. W trakcie spotkania musiała się wykazać umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi i komediowymi. Spore wymagania...

Przyjaciele poszli swoją drogą

Wśród pomysłów na IntervalAct tegorocznej Eurowizji był występ grupy A Friend in London (ESC 2011). Nie jest to plan specjalnie prawdopodobny tym bardziej po wczorajszej informacji (właściwie jej potwierdzeniu). Po 10-letniej działalności grupa właśnie zakończyła działalność. W trakcie swojej działalności zespół nagrał jedną płytę. Znalazł się na niej m.in. utwór New Tomorrow, z którym AFIL reprezentował Danię w ESC 2011 zajmując 5 miejsce w finale. W kwietniu ubiegłego roku z zespołu odeszli Aske Damm Bramming i Esben Svane. Pozostali członkowie grupy znaleźli zastępstwo dla muzyków i dokończyli trasę koncertową, jednak po jej zakończeniu na stronie grupy pojawiło się oświadczenie o rozwiązaniu AFIL. Każdy z członków zespołu idzie teraz własną drogą: Aske gra w zespole Rushmore Safari, Sebastian Vinther w grupie Mother Lewinsky, Esben i lider AFIL, Tim Schou, również odnajdują swoje nowe zajęcia.
  • Od 10:45 Malmö Arena znów będzie żyć Eurowizją. Rozpoczynają się próby przed pierwszym półfinałem Melodifestivalen 2014. Na stronie internetowej dziś będą się pojawiać minutowe fragmenty prób (a zatem również konkursowych utworów).
  • Madeline Juno - Like Lovers Do, The Baseballs - Mo Hotta Mo Betta i Goodbye Peggy Sue, Das Gezeichnete Ich - Weil Du Da bist, MarieMarie - Cotton Candy Hurricane, Santiano - Niemals untergehen i Fiddler On The Deck, Unheilig - Als wär's das erste Mal i Oceana - Thank You. Tyle tytułów z niemieckiego finału narodowego (na stronie internetowej fragmenty piosenek). Każdy z uczestników przygotowuje dwa utwory.
  • Do partnerów ESC 2014 dołączyła duńska organizacja turystyczna VisitDenmark.
  • Strefy młodości, ekologii i tolerancji, inne strefy przygotowane przez inne miasta (Malmö, Hamburg, Sydney, Beijing, Aalborg, Aarhus czy Odense), specjalne kursy tramwajów wodnych a nawet miejsce, w którym będzie można... wziąć ślub. Takie atrakcje na Eurovision Mile zapowiadają organizatorzy ESC.
  • Tymczasem TDC, komunikacyjny partner konkursu wypuścił w świat pierwszą reklamę z Emmelie de Forest w roli głównej.
  • Dziś powinniśmy poznać oficjalną listę 14 krajów uczestniczących w tegorocznej Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...