środa, 5 lutego 2014

Duchy Baku odżyły?

Wczoraj poznaliśmy trójkę gospodarzy majowych koncertów 59. Konkursu Piosenki Eurowizji, tym samym mamy już komplet podstawowych danych planowanego widowiska. Nadal największą niewiadomą całego ambitnego planu Duńczyków pozostaje arena muzycznych zmagań. Redaktorzy strony escreporter.com donoszą, że zasłona milczenia, jaka szczelnie okrywa B&W Hallerne, to nie przypadek. Choć prace konstruktorskie na terenie hali trwają, to nie postępują tak, jak życzyliby sobie tego organizatorzy a co gorsza całe przedsięwzięcie zapowiada się na o wiele droższe, niż planowano. Sytuacja ma być na tyle poważna, że wśród odpowiedzialnych za przygotowanie Eurowizji pojawiła się koncepcja... przeniesienia ESC do hali Boxen w Herning w przypadku braku finansów na dokończenie inwestycji! Ten scenariusz nadal pozostaje w sferze science-fiction, ale samo jego pojawienie się może niepokoić. Teraz wszyscy z niecierpliwością spoglądają w kierunku regionalnych władz okręgu stołecznego, które 25 lutego mają głosować wyłożenie dodatkowych 13 milionów duńskich koron na cel przebudowy hali. I, jak twierdzą przedstawiciele środowisk politycznych wchodzących w skład rady, mimo poczucia, że działają z bronią przystawioną do skroni, wyłożą dodatkowe fundusze do budżetu inwestycji. W końcu koszty wizerunkowe, jakie pociągnęłaby ewentualna zmiana lokalizacji ESC na ok. 3 miesiące przed planowanym widowiskiem, byłyby o wiele wyższe, nie wspominając już o wydatkach związanych m.in. z projektowaniem transportu publicznego w rejonie hali czy projektowaniem konkursowej scenografii. Z samego rana przedstawiciele DR ruszyli do gaszenia pożaru i uspokajania obserwatorów. Zapewniają, że zagrożenia przymusowymi zmianami nie ma. Niemniej, wiadomość poszła w świat.

Runda druga

W Belgii ujawniono personalia uczestników drugiego castingu eliminacji Eurosong 2014. Właściwie przedstawiono 14 z 15 wykonawców tej rundy:
Soulbrothers - Puppet on a string (Sandie Shaw, Wielka Brytania 1967)
Mr. Jones - Standing still (Roman Lob, Niemcy 2012)
SIL - Where are you? (Imaani, Wielka Brytania 1998)
Aelia - Poupée de cire, poupée de son (France Gall, Luksemburg 1965)
Tisha Cyrus - Dûm tek tek (Hadise, Turcja 2009)
Petra - All kinds of everything (Dana, Irlandia 1970)
Bandits - Geef het op (Clouseau, Belgia 1991)
Axeela - Believe (Dima Bilan, Rosja 2008)
Manuel Palomo - Eres tu (Mocedades, Hiszpania 1973)
Yass - L'oiseau et l'enfant (Marie Myriam, Francja 1977)
Maureen - Ding-a-dong (Teach-In, Holandia 1975)
Bastien - Fly on the wings of love (The Olson Brothers, Dania 2000)
Andrei Lugovski - In a moment like this (Chanee & N'Evergreen, Dania 2010)
Dina Rodrigues - Ne partez pas sans moi (Céline Dion, Szwajcaria 1988)
Day One - Satellite (Lena, Niemcy 2010)
Z opublikowanej listy najwięcej emocji wzbudza formacja Day One. Tworzy ją czwórka zamaskowanych wykonawców. Nie wiadomo, kim są, skąd pochodzą, czym na co dzień się zajmują. Sam zespół twierdzi, że to zabieg celowy, pozwalający na ocenę z neutralnego punktu widzenia. Tymczasem publiczność nurtuje jedno pytanie: kto jest pod maską?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...