poniedziałek, 17 lutego 2014

Ktoś z nich

Fool Moon
Szybko poszło – w dwa wieczory wybrana została ósemka finalistów programu A Dal 2014. W sobotnim i niedzielnym półfinale jurorzy i widzowie wybierali po dwóch kandydatów do wyjazdu na Eurowizję. Wczoraj głosami jury miejsce w finale stało się udziałem Andrása Kállay-Saundersa i formacji Fool Moon, przepustki widzów zdobyli Dénes Pál i Honey Beast. Tym sposobem wyłoniona została stawka ostatniego już etapu eliminacji:
BogiWe All (J)
DepresszióCsak azene (W)
Viktor KirályRunning Out Of Time (J)
New Level EmpireThe Last One (W)
András Kállay-Saunders – Running (J)
Fool MoonIt Can’t Be Over (J)
Dénes PálBrave New World (W)
Honey BeastA legnagyobb hős (W)
Co ciekawe, skład finału całkowicie pokrywa się z listą ośmiu typów wirtualnego komentatora tegorocznego programu, ByeAlexa (ESC 2013), sporządzoną przed rozpoczęciem półfinałów. Ubiegłorocznemu reprezentantowi Madziarów gratuluję celności, ciekawe, kto jego zdaniem zwycięży?
Bandits

Wszystkie wejściówki rozdane

Wczoraj skład półfinałów swojego programu selekcyjnego skompletowali Belgowie. Odbyła się tam runda dogrywkowa dla tych uczestników castingów, którzy znaleźli się w grupie pomiędzy awansem bezpośrednim a wyrzuceniem z widowiska. Po raz pierwszy w składzie jurorskim pojawiła się Ruslana, po raz pierwszy też wpływ na wyniki odcinka miała publiczność. W przyszłym tygodniu walkę o wyjazd do Kopenhagi kontynuować będą:
Bandits
Sil
Day One
2 Fabiola feat. Loredana
Po ocenach jurorów miejsce w kwalifikujacej się dalej czwórce miał zespół White Bird, jednak głosy widzów zadecydowały o awansie 2 Fabiola feat. Loredana kosztem grupy.
Nadia Malm

Wróżba z fragmentów

Dziś odbyła się konferencja prasowa DR prezentująca oficjalnie dziesiątkę uczestników tegorocznego Dansk Melodi Grand Prix, które 8 marca odbędzie się w Odense. Oto 30-sekundowe fragmenty konkursowych piosenek:
Sonny – Feeling the you
Anna David – It hurts
Rebekka ThornbechYour lies
GlamboyPRight by your side
Bryan RiceI choose u
Nadia Malm – Before you forget me
Michael Rune feat. Natascha Bessez - Wanna be loved
Emilie MoldowVi finder hjem
Danni Elmo – She’s the one
Przypomnijmy, poziom ma być wyższy niż kiedykolwiek. Cel ambitny, ale czy osiągalny? Któraś z piosenek porwała was już swoją półminutową zapowiedzią?
  • Na początku marca ma dobiec do końca oczyszczanie B&W Hallerne z magazynowanych na jej terenie kontenerów i roboty modyfikujące konstrukcję hali – wtedy na miejscu ma się pojawić ekipa DR z zadaniem przemiany tego miejsca w halę widowiskową. Dadzą radę?
  • Mariko Ebralidze & The Shin, reprezentanci Gruzji, nagrywają konkursowy utwór w Niemczech, w Stuttgarcie. Data premiery, wciąż nieustalona.
  • Plotki na Wyspach Brytyjskich tracą kontakt z rzeczywistością – teraz reprezentantką ma być Kylie Minogue ze swoim najnowszym singlem Into the Blue.
  • Na stronie TVE pojawiły się nowe wersje piosenek hiszpańskiego finału narodowego – na jutro premierę zapowiadała Ruth Lorenzo.
  • Głosowanie SoD i zgłoszenia do Władców Preselekcji 2014 – nie zapomnij!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...