czwartek, 27 marca 2014

Słowianie w trasie

Wybór Donatana i Cleo na reprezentantów Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze odbił się szerokim echem w polskich mediach. Zainteresowanie, choć nieco mniejsze, chce wykorzystać nasz nadawca do promocji konkursowej piosenki i, przy okazji, samego konkursu. Pomysłów jest kilka.
Czas antenowy
Niemal równolegle z ogłoszeniem decyzji z gmachu TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie popłynął komunikat o planach emisji programów. Tu nastąpiła zmiana, w polskiej telewizji od ładnych kilku lat nie było tyle Eurowizji, ile ma być w najbliższym czasie. Najpierw, na antenach TVP1 i TVP Rozrywka, wyemitowany zostanie program „Gwiazdy Eurowizji”. Będzie to pięć odcinków podsumowujących minionych niespełna 60 lat ESC. Ale i tak punktem kulminacyjnym będą majowe transmisje koncertów 59. edycji konkursu. Na antenie Jedynki pokazany zostanie skrót pierwszego półfinału oraz transmisje drugiej rundy półfinałowej (z udziałem naszych reprezentantów) oraz sobotniego finału. To jeszcze nie koniec! Wszystkie trzy koncerty na żywo będzie można śledzić na dwóch innych antenach: w TVP Polonia i TVP Rozrywka. W planach są również zaproszenia rywali Donatana i Cleo do produkcji Telewizji Polskiej (Jaka to melodia?, Świat się Kręci, być może telewizja śniadaniowa czy The Voice of Poland). Czekamy na realizację tych ambitnych planów.
Na podbój Starego Kontynentu
Promocja Eurowizji w kraju to jedno. Drugi, nie mniej ważny, kierunek, to możliwie jak najszersze przedstawienie naszej ekipy publiczności, która może na nich głosować. Nasz duet ruszył do pracy już w połowie marca. Donatan i Cleo najpierw świętowali dzień Św. Patryka w Cork, Dublinie i Galway, potem ruszyli na podbój Francji (choć Francuzi w półfinale nam akurat nie pomogą) i koncertowali w Les Orres i Orcieres. W końcówce marca i w kwietniu nasi reprezentanci odwiedzą kilka krajów już bezpośrednio w związku z Eurowizją. W najbliższą sobotę, 29 marca, zobaczymy ich w Rydze na organizowanej po raz pierwszy imprezie eurowizyjnej. Poza nimi w Europejskiej Stolicy Kultury 2014 pojawią się też reprezentanci Austrii i Litwy oraz grupa PeR (Łotwa; ESC 2013). Kolejnym miejscem, w którym wybrzmi My Słowianie, będzie Londyn, gdzie 13 kwietnia w Café De Paris, odbędzie się siódma edycja London Eurovision Party. Tu lista gości będzie dłuższa. Z tegorocznych reprezentantów pojawią się: Aram Mp3 (Armenia), Conchita Wurst (Austria), Aarzemnieki (Łotwa), Tijana Dapčević (Macedonia), Firelight (Malta), Sergej Ćetković (Czarnogóra), Freaky Fortune (Grecja), Donatan i Cleo (Polska), Suzy (Portugalia), Paula i Ovi (Rumunia), Valentina Monetta (San Marino), Ruth Lorenzo (Hiszpania), Sebalter (Szwajcaria), Molly Smitten-Downes (Wielka Brytania) i Carl Espen (Norwegia). Ponadto Scott Ftzgerald (ESC 1988). A lista wciąż nie jest zamknięta! Niewykluczone, że polscy przedstawiciele pojawią się w międzyczasie także w Amsterdamie na Eurovision in Concert, największej tego typu imprezie. Na ile naszemu duetowie te wszystkie zabiegi pomogą w walce o przychylność publiczności w maju? Okaże się, póki co, trzymamy kciuki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...