poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Mniej niż tydzień

Dokładnie za tydzień w B&W Hallerne w Kopenhadze rozpoczną się próby reprezentantów 37 krajów przed najważniejszymi występami w tym roku. Dzień wcześniej minie termin głosowania w plebiscycie Eurovision Song Comedy, Władcy Preselekcji 2014. Na Wasze głosy czeka 21 piosenek, które swoich finałów narodowych nie wygrały, a które z pewnością nie zasługują na zapomnienie. Wybierz swoich faworytów i rozdziel między nich 12 punktów (tak, jak chcesz). Przygotowaną punktację, prześlij na adres escomedy@gmail.com i zdecyduj, kto trafi do Superfinału głosowania. Szczegóły znajdziesz w zakładce Władcy 2014. Nie czekaj! Wybieraj!
  • Z Turcji napływają informacje o wypadku, jakiemu w drodze na koncert uległ Can Bonomo (ESC 2012). Między Stambułem a Çanakkale samochód, którym podróżował wraz z zespołem wpadł w poślizg i wbijając się w barierkę ochronną zatrzymał się nad krawędzią klifu. Na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało.
  • EBU robi wiele, by napięta sytuacja między Ukrainą a Rosją nie odbiła się na tegorocznej Eurowizji. Jest jednak problem, przed którym Unia nie ucieknie. Głosy oddane z terytorium zaanektowanego Krymu muszą zostać doliczone do puli ukraińskiej albo rosyjskiej (tym samym, mieszkańcy półwyspu muszą zostać pozbawieni prawa głosu na reprezentanta któregoś z tych krajów).
  • Z komunikatów TVP wynika, że w siedzibie nadawcy poważnie mówi się o sukcesie w ESC (a nawet o zwycięstwie). Pobożne życzenia?
  • Nie jest to żadna sensacja, ale odnotować warto. Komentatorem ESC 2014 dla widzów TVP1 i TVP Polonia będzie Artur Orzech (w tym roku odpowiedzialny także za medialne kontakty z polską ekipą w Kopenhadze).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...