niedziela, 26 października 2014

20 aspirantów

Znamy już skład półfinału selekcji narodowych na Malcie. Na miesiąc przed planowanym konkursem stacja PBS przedstawiła grono 20 wykonawców, wśród których jest przyszły reprezentant Malty na Eurowizji w Wiedniu. I tak, w półfinale eliminacji zobaczymy:
Breakaway – Glen Vella
Chasing a dream – Trilogy
12, Baker Street – Karen Debattista
Still Here – Franklin Calleja
It’s Ok – Deborah C
Love & Let Go – Ekklesia
The One that You Love – Lawrence Gray
Fandango – Jessika
Something in the Way – Daniel Testa
Warrior – Amber
Rush – Christabelle
Closed Doors – Chris Grech
Beautiful to Me – L-Ahwa
Stop Haunting Me – Raquel Galdes
Close Your Eyes – Danica Muscat
Home – Lyndsay Pace
Secretly – Corazon Mizzi
Could Have Been Me – Iona Dalli
Take Me as I Am – Domenique Azzopardi
Once in a While – Dominik
Spore emocje wywołuje obecność na półfinałowej liście formacji L-Ahwa, której liderem jest Gianluca Bezzina (ESC 2013), konkursowym doświadczeniem (także dość świeżym) legitymuje się również Glen Vella (ESC 2011). To nie jedyne znane nazwiska na liście startowej, tacy wykonawcy jak Karen Debattista, Jessika, Chris Grech, Deborah C czy Franklin Calleja (tym razem korzystający ze wsparcia samego Alexandra Rybaka) pojawiają się w stawce niemal co roku – czy tym razem do kogoś z nich uśmiechnie się szczęście? Plany może im pokrzyżować inny sensacyjny zespół. Debiutująca w maltańskich eliminacjach formacja Ekklesia to grupa sześciu sióstr zakonnych, które szybko stały się jednym z najszerzej komentowanych uczestników MESC. Z 20 utworów półfinałowych do decydującej rozgrywki przejdzie 14, wśród nich będzie kolejny reprezentant Malty na Eurowizję. Areną widowiska będzie hala stoczniowa w Marsie i scenografia Junior Eurovision Song Contest, która odbędzie się w połowie listopada.
  • W najbliższy piątek mamy poznać stanowisko stacji BHRT w sprawie powrotu Bośni i Hercegowiny na ESC. Media donoszą, że kraj do konkursu wróci, a reprezentantem będzie formacja Hari Mata Hari (ESC 2006). Czy te sensacje zyskają potwierdzenie?
  • NERIT – grecki nadawca publiczny, wpuszczony na ESC 2014 tylnymi drzwiami, będzie musiał spełnić wszystkie formalne wymogi, by wystawić swojego przedstawiciela na Eurowizję w Wiedniu. Grecy mają czas do stycznia.
  • Jubileuszowe widowisko podsumowujące 60 lat Konkursu Piosenki Eurowizji w marcu w Londynie, w roli gospodarzy Petra Mede i Graham Norton – to na razie tylko spekulacje, ale w ślad za nimi pojawiły się kolejne. Holenderski nadawca miał zapowiedzieć, że programu produkowanego przez BBC transmitować nie będzie.
  • Reprezentanta Holandii na najbliższą edycję konkursu mamy poznać już pod koniec listopada. Wśród faworytów do tego tytułu wymienia się Alaina Clarka.
  • Alexander Rybak szuka wykonawcy dla swojej piosenki, która walczyć ma o białoruski bilet na ESC – o wynikach finału narodowego zadecyduje siódemka jurorów i widzowie, których głos będzie miał wagę oceny ósmego członka jury.
  • Finalistka siódmej edycji programu X-Factor, Mary Byrne i byli reprezentanci: Ryan Dolan (ESC 2013) i Jedward (ESC 2011 i 2012) mają być zainteresowani startem w irlandzkim finale narodowym – pierwszym od lat otwartym konkursie, którego stawką jest wyjazd na Eurowizję.
  • Kolejna edycja UMK nie weźmie pod uwagę zdania jurorów, kolejnego reprezentanta Finlandii wybiorą wyłącznie widzowie. Listę kandydatów poznamy w styczniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...