wtorek, 7 stycznia 2014

Dwudziestka na pół

Traffic
Estoński nadawca w poniedziałek przedstawił podział i kolejność startową Eesti Laul 2014. Z 20 półfinalistów utworzone zostały dwie rundy po 10 piosenek:
Półfinał 1:
TanjaAmazing
The Titles Flame
WilhelmResignal
State of ZoeSolina
NimmerschmidtSandra
VÖÖRAD - Maailm On Hull
Super Hot Cosmos Blues Band - Maybe-Maybe
August Hunt - Kus On EXIT?
Kõrsikud - Tule Ja Jää
LennaSupernoova
Półfinał 2:
Norman SalumäeSearch
Lauri PihlapLootus
Nion - Muud Pole Vaja
MaltisedElu
Sofia Rubina - City Lights
MiaMee - Fearful Heart
Traffic - Für Elise
Maiken - Siin Või Sealpool Maad
Sandra Nurmsalu - Kui Tuuled Pöörduvad
Brigita Murutar - Laule Täis Taevakaar
Z obu grup do finału awansuje 5 najwyżej ocenionych przez jury i widzów piosenek. Preselekcje w Estonii ruszają 14 lutego, a finał zaplanowano na 1 marca.

Rok Młodych Muzyków

W maju tego roku eurowizyjne emocje będziemy przeżywać dwukrotnie. Najpierw uwaga widzów na Starym Kontynencie skupi się na Kopenhadze i rywalizacji wokalnej, na koniec miesiąca przeniesie się nieco na południe, do niemieckiej Kolonii, gdzie 31 maja zjadą młodzi muzycy, by zaprezentować swoje umiejętności. Do konkursu wraca Szwecja, która dziś wybierze swojego reprezentanta, Czesi nadal czekają na chętnych i planują program eliminacyjny w połowie lutego, z rywalizacji zrezygnowała Białoruś, swoje uczestnictwo (zarówno w ESC jak i w EYM) nadal negocjują Grecy. Jak dotąd brak wieści z Warszawy, ale to jeszcze nie powód do niepokoju. Poprzednia reprezentantka była wybierana w rozbudowanym formacie na początku kwietnia, więc zostało jeszcze sporo czasu. A wycofanie Polski z tej rywalizacji byłoby sporą niespodzianką.
  • Belgowie proszą EBU o przydzielenie do drugiego półfinału ESC z pominięciem losowania. Wszystko przez finał The Voice Belquie, który wypada w dniu pierwszego półfinału. A że organizatorem show jest RTBF, zachodzi zbieżność terminów (rezygnacja z transmisji obowiązkowego półfinału ESC wiąże się z karą finansową dla nadawcy).
  • Znowu o Hiszpanii, tym razem bez nazwisk. Tamtejszy oddział OGAE donosi, że informacja nadawcy w sprawie ESC 2014 ma się pojawić 15 stycznia. Wtedy poznamy albo nazwisko reprezentanta, albo zarys finału narodowego.
  • Czternastka kandydatów i plejada gwiazd z gościnnymi występami, tego możemy się spodziewać po piątkowym finale narodowym na Białorusi. Na scenie pojawi się m.in. Alyona Lanskaya (ESC 2013), Polina Smolova (ESC 2006), Gunesh czy Alexander Soludukha. Ostateczne rozstrzygnięcie? Tego chyba nie należy się spodziewać.
  • Wszystkich 30 piosenek z A Dal 2014 można już posłuchać TUTAJ.
  • Kolejne przesunięcie terminu zgłoszeń do ESC 2014. Tym razem podjąć, lub zmienić, decyzję bez konsekwencji można do 17 stycznia - termin ten chcą wykorzystać m.in. Słoweńcy i to od nich wyszły te informacje.
  • Trwa głosowanie w czwartym ćwierćfinale plebiscytu Song of the Decade 1981-1990. Zapraszam do wzięcia w nim udziału!
  • Trwają zgłoszenia do plebiscytu Władcy Preselekcji 2014. Szczegóły i aktualna lista zgłoszonych piosenek w zakładce Władcy 2014. Zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...