piątek, 24 stycznia 2014

Jeden cały i dwa kawałki

Dziś rano w programie Le Grand direct des médias na antenie radia Europe 1 wyemitowany został wywiad z Natashą St. Pier. Była to też okazja do zaprezentowania 30-sekundowych fragmentów uczestniczących w pierwszym od lat francuskim finale narodowym piosenek:
Destan- Sans toi
Joanna- Ma liberte
Twin Twin- Moustache
Na tej podstawie wiemy już z pewnościa, że przynajmniej jedna z piosenek jest dwujęzyczna, to propozycja grupy Destan. Joanna, której utworu od kilku dni można wysłuchać już w całości śpiewa po francusku. A Twin Twin? Stawiają na elektroniczne brzmienia i język francuski (czy i tu znajdzie się wstawka po angielsku? Wykluczyć tego nie można). St. Pier najbliższa jest piosenka Ma liberte. A Wam?

Powrót do korzeni?

W podejściu TVP do Eurowizji zdają się zachodzić istotne zmiany. Po pierwsze, wybór reprezentanta. Jak wiemy już od jakiegoś czasu, będzie on wybrany wewnętrznie, ale reguły wyboru będą przypominać bardziej te z lat 90. niż ostatnią z 2005 roku. Nie będzie otwartego konkursu, ale rozmowy z wytypowanym(i) wykonawcą (wykonawcami). Podtrzymane zostały zapewnienia, że procesowi wyboru będzie patronował prezes TVP, Juliusz Braun a rezultat prowadzonych rozmów mamy poznać do końca lutego. Po drugie, polska ekipa w Kopenhadze będzie miała nowego szefa. Tę rolę będzie teraz pełnić Mikołaj Dobrowolski (fot.), od kilku lat rzecznik prasowy KFPP Opole, członek komisji konkursowej odpowiedzialnej za skład KE 2010. I wreszcie trzecia sprawa. TVP planuje pokazać na swoich antenach wszystkie trzy części rywalizacji. Obowiązkowy, czwartkowy półfinał i finał zostaną pokazane na żywo, co do nieobowiązkowego, wtorkowego półfinału nie ma jeszcze decyzji. Wszystkie te informacje zawdzięczamy członkom stowarzyszenia OGAE Polska, którzy brali udział w konsultacjach na Woronicza.

2240

Dokładnie tyle jest zgłoszeń do klubowego koncertu dla młodych talentów, który już pod koniec lutego wyłoni ostatniego finalistę Unser Song für Dänemark. Teraz specjalny panel ekspertów reprezentujących największe niemieckie wytwórnie płytowe, wytwórnie niezależne, a także zorientowane na młodego słuchacza stacje radiowe wybierze 10 wykonawców, którzy stawią się w Hamburgu by powalczyć o Dziką Kartę w marcowym finale narodowym. Przed jurorami teraz ogromna praca. Przypomnijmy, mentorem tej rundy jest Adel Tawil, gospodynią, zarówno 27 lutego w Hamburgu, jak i 13 marca w Kolonii, będzie Barbara Schöneberger, do relacji zakulisowych przygotowuje się Janin Reinhardt.
  • Finał EMA 2014 odbędzie się 8 marca. Słoweńcy sami zaproszą wykonawców do udziału w koncercie.
  • Dwa dodatkowe odcinki eliminacyjne, finał 1 marca i koncert wspierający zwycięzcę w połowie miesiąca – oto nowe plany litewskiego nadawcy na najbliższe tygodnie. Wysokie słupki oglądalności trzeba przecież wykorzystać.
  • Koniec zgłoszeń do finału narodowego w Mołdawii i tylko 57 aplikacji. Słabe zainteresowanie rywalizacją zostało utrzymane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...