sobota, 25 stycznia 2014

O moim mieście piosenka

Włoski temperament nie sprzyja utrzymywaniu tajemnicy. Trudno uwierzyć, że ogłoszenie tegorocznej reprezentacji na ESC miało wyglądać właśnie tak. Najpierw fala spekulacji o wyborze reprezentantki. Potwierdzenie, że będzie to Emma Marrone. Równoległa fala spekulacji dotyczyła piosenki konkursowej. I co? I wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że potwierdzenie nadejdzie dzisiaj, a dziś z samego rana... oficjalna informacja, że Emma do Kopenhagi jedzie zaśpiewać utwór ze swojej ostatniej płyty - La mia città. Utwór czeka teraz kilka zmian, które dostosują go do wymogów Eurowizji (mam nadzieję, że jedną z nich nie będzie wprowadzenia angielskiego tekstu). A zatem, na niemal miesiąc przed SanRemo, o włoskiej ekipie na Eurowizję wiemy właściwie wszystko. Czy to recepta na sukces w Europie? Czy jest szansa, by po pół wieku Kopenhaga znów była dla Włochów szczęśliwa?
Jonas Cole

Ktoś sypnął

Ta lista miała nie ujrzeć światła dziennego aż do rozpoczęcia emisji programów belgijskiego programu eliminacyjnego (czyli do początku lutego). Nie udało się. Spekulacje okazały się zbyt silne i zbyt celne, by pozostawić je bez reakcji. Tym sposobem znamy już 10 wykonawców, wśród których jest przyszły reprezentant Belgii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Pierwsze sito przeszli:
Udo
Silvy De Bie
2Fabiola
Nelson Morais
Petra
Andrei
Maureen
Manuel
Axeela
Yass
Eva Jacobs
White Bird
Jonas Cole
Veronica & Soetkin
The Fuckuleles
Mooie violistes
Znajomi? Oczywiście! Duet Veronica & Soetkin to członkowie grupy Urban Trad (ESC 2003). Veronica Codesal była w Rydze jedną z wokalistek grupy, Soetkin Collier był jednym z trzech członków grupy, dla których miejsca na scenie zabrakło. Z kolei wątpliwości obserwatorów już teraz budzi grupa The Fuckuleles – wietrzą w jej nazwie podstawę do protestów ze strony EBU. Pierwszy odcinek Eurosong 2014 już 2 lutego.
25.01 | godz. 20:00 | Eurovizijos (Litwa)
Po zamieszaniu z terminarzem trwających eliminacji na Litwie niewiele jest szczegółów, których możemy być pewni. Dziś wieczorem na starcie kolejnego programu stanie siedmioro wykonawców, którzy zaprezentują kolejne konkursowe piosenki. Występy ocenią jurorzy i widzowie programu. I po tym głosowaniu przygoda kolejnego wykonawcy z litewskimi eliminacjami do ESC w tym roku się zakończy.
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] Szanse na zwycięstwo stracił jedyny zespół w stawce: VIG Roses.
25.01 | godz. 20:00 | Uuden Musiikin Kilpailu (Finlandia)
Dwoje już są w finale, dwoje za burtą. Pozostali dziś zmierzą się w dogrywce. Razem ósemka kandydatów do zajęcia jednego z sześciu wciąż wolnych miejsc w finale. To ostatni etap rywalizacji w  Helsinkach, finał rozegrany będzie w Espoo. Co ciekawe, w tym odcinku jury nie będzie miało wpływu na wyniki, o wynikach zadecydują wyłącznie widzowie. Czy to oznacza przetasowania w stawce? Gościnny występ da fiński raper Brädin, a na scenie będzie mu towarzyszyć Toni Wirtasen, juror UMK.
Transmisja: [YLE]
[WYNIKI] Stawkę finału UMK 2014 uzupełniają: Mikko Pohjola, MIAU, MadCraft, Hukka ja Mama, Lauri Mikkola oraz Clarissa feat. Josh Standing. Z programu odpadli: Jasmin Michaela i Dennis Fagerström. 
25.01 |godz. 20:20 | A Dal (Węgry)
Przed nami pierwszy z trzech ćwierćfinałów węgierskich eliminacji. Na starcie stanie 10 wykonawców, z których szóstka (po trzech wybranych przez jurorów i widzów) awansuje do półfinałów. Tym razem o losach następców nie będzie decydował zwycięzca sprzed roku. ByeAlex wolał mniej stresującą rolę „wirtualnego komentatora”. W dzisiejszej stawce konkursowej znaleźli się m.in. Marge, Laura Cserpes czy Viktor Király. O mocne uderzenie zadba Depresszió.
Transmisja: [MTVA]
[WYNIKI] Faworyci do półfinałów przepuścili trójkę: Viktor Király, Marge i Leslie Szabó. Widzowie ocalili: Ibolya Oláh, Group’n'Swing i Depresszió.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...