sobota, 11 stycznia 2014

Serniczek odrobinę nieświeży

Rozegrany wczoraj finał narodowy był jedynym w swoim rodzaju pokazem, mógł przywołać wspomnienia najdziwniejszych walentynkowych eliminacji w Warszawie. U nas były konkursowe występy przeplatane gościnnymi, miłosnymi życzeniami itp. Na Białorusi goście specjalni kompletnie przytłoczyli rywalizujących wykonawców. Na tyle, że gdy w końcu doszło do ogłaszania wyników, mało kto pamiętał, który wykonawca stoi za którym utworem. O rozstrzygnięciu decydowali widzowie i jurorzy. Faworytem publiczności był duet Max Lorens & Didyluya z piosenką Now You’re Gone. Jurorzy niemal wszystkie najwyższe noty oddali soliście TEO, doprowadzając do remisu. W tej sytuacji pozostawiono decyzję jury, którego każdy członek wskazywał swojego faworyta. Tym sposobem zwycięzcą okazał się Juri Vashchuk (prawdziwe nazwisko TEO) i piosenka Cheesecake. Jak co roku nie obyło się bez podejrzeń o manipulacje. Wyniki głosowania widzów podano przed występami gości (a zaledwie kilka sekund po zamknięciu linii telefonicznych), natomiast jurorzy oddali swoje głosy dopiero po ponad półgodzinnym występie zaproszonych. Jaki los czeka wczorajszego triumfatora? Znając realia białoruskie, zapewne zmienny.
I don’t wanna be your toy perhaps today, I’m not gonna be your boyfriend, it’s too late, I look over Google Maps trying to escape, Cos I’m tired of being your sweet cheesecake. I don’t wanna be your toy perhaps today, I’m not gonna be your boyfriend, it’s too late, I look over Google Maps trying to escape, Cos I’m tired of being your sweet cheesecake.
Pierwsza kwestia wymagająca zmiany to refren utworu. Fraza ‘Google Maps’ narusza zasadę EBU zabraniającą promowania produktów komercyjnych – analogicznie do utworu San Marino z ESC 2012.
Mihai Traistariu

Starcie tytanów?

Rumunia długo zwlekała z ogłoszeniem jakiejkolwiek decyzji wobec tegorocznej Eurowizji. Wielu obserwatorów zaczęło podejrzewać TVR o chęć wycofania się z konkursu. Nic takiego nie nastąpiło, reprezentacja Rumunii w Kopenhadze będzie, a od kilku dni wiadomo, że do wyłonienia przedstawiciela posłuży finał narodowy. Co więcej, wygląda na to, że możemy być świadkami prawdziwego starcia eurowizyjnych tytanów! Jeszcze przed wyjaśnieniem kwestii startu w ESC, chęć wyjazdu zgłosił duet Paula & Ovi (ESC 2010), którzy chcą powalczyć o powrót do rywalizacji piosenką Miracle. W ostatnich tygodniach zainteresowanie Eurowizją zasygnalizował zwycięzca programu The Voice – Romania, Stefan Stan. Na potwierdzenie, wstrzymał premierę singla przygotowanego z myślą o Eurowizji. Ale to jeszcze nic. Wczoraj, na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, ogłoszenie związane z Eurowizją umieścił Mihai Traistariu (ESC 2006). Czytamy w nim, że wokalista otrzymał 24 piosenki stworzone z myślą o ESC: 15 z nich jest do niczego, 4 są całkiem całkiem, 3 są niezłym materiałem, ale do radia nie na Eurowizję a ostatnie dwie? Ostatnie dwie to, zdaniem artysty, świetne propozycje konkursowe. Tak konkretna informacja każe się spodziewać i jego zgłoszenia do rumuńskich eliminacji. Na potwierdzenie będziemy musieli jeszcze poczekać do przyszłego tygodnia. Wtedy Traistariu ma ogłosić przystąpienie do wyścigu i coś więcej o zgłaszanej piosence (a może tylko o sposobie jej wyłonienia).
  • Na dziennikarskiej giełdzie w Izraelu pojawiło się nowe nazwisko – Mei Finegold. Laureatka 3 miejsca w siódmej edycji Kokhav Nolad została przedstawiona jako niemal pewna przedstawicielka przez jeden z izraelskich portali internetowych. Ile w tym prawdy?
  • W czwartek ruszyły przesłuchania do programu Boyuk Sehne 2014, azerskich eliminacji eurowizyjnych.
  • Trwają zgłoszenia do plebiscytu Władcy Preselekcji 2014. Szczegóły i aktualna lista zgłoszonych piosenek w zakładce Władcy 2014. Zapraszam!
  • Trwa głosowanie w czwartym ćwierćfinale plebiscytu Song of the Decade 1981-1990. Zapraszam do udziału!
  • Mei Finegold została wybrana na reprezentantkę Izraela w ESC 2014.
11.01 | godz. 20:00 | Eurovizijos (Litwa)
Drugi etap litewskich eliminacji dobiega końca. W dzisiejszym odcinku dziewiątka wykonawców mierzyć się będzie ze światowymi hitami. Oceny jury i głosy widzów zadecydują o tym, kto tym razem odpadnie z rywalizacji. Czy ponownie będziemy świadkami niespodzianki?
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] O litewski bilet na ESC nie zawalczy już Kristina Radžiukynaitė.
11.01 | godz. 20:00 | Uuden Musiikin Kilapilu (Finlandia)
Dziś fińskie eliminacje wchodzą w decydującą fazę. Programy prezentacyjne za nami, finalne wersje utworów gotowe, czas rozpocząć rywalizację. Pierwsza połowa konkursowej stawki zaprezentuje swoje utwory, po czym, dzięki głosom widzów i ocenom jurorów jeden wykonawca znajdzie się w finale UMK 2014, jeden pożegna się z programem, a pozostali wejdą w skład rundy dogrywkowej. W roli gościa specjalnego wystąpią laureaci piątego miejsca sprzed roku, grupa Arion.
Transmisja: [YLE]
[WYNIKI] Pierwszym finalistą UMK 2014 jest Softengine i Something Better. Z programem pożegnała się Lili Lambert.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...