czwartek, 9 stycznia 2014

Wąsy to moja wolność bez ciebie

Joanna
Za 17 dni poznamy trzy piosenki, które wezmą udział we francuskim wyścigu do Eurowizji. Wtedy też ruszy miesięczna machina promocyjno-wyborcza. Konkursowe utwory znajdą sporo miejsca w czasie antenowym, a widzowie będą mieli okazję do pokazania, która z trzech piosenek podoba się im najbardziej. Teraz, poza wykonawcami, znamy też tytuły utworów:
Twin TwinMoustache
JoannaMa liberté
DestanSans toi
Poszukiwane były utwory w większości po francusku, ale czy wszystkie trzy będą tylko w tym jezyku? Tak czy inaczej, wszystko o piosenkach będziemy wiedzieć po emisji programu Les chansons d’abord 26 stycznia. 

Taniec z kalendarzem

Takich przepychanek z terminami przed Konkursem Piosenki Eurowizji jeszcze nie było. Lista uczestników miała się ustalić w połowie grudnia i potwierdzić 10 stycznia. Potem, po serii rezygnacji, termin grudniowy anulowano i za wiążący uznano dziesiąty dzień stycznia. Ale i ta wersja jest już nieaktualna. Na wniosek Słoweńców (którzy zapowiadali swoją decyzję 7.01) termin ponownie przesunięto. Wszyscy nadawcy mają czas na potwierdzenie swoich planów do 17 stycznia. Wiele wskazuje na to, że ta data już nie ulegnie zmianie. Na 20 stycznia zaplanowane jest spotkanie szefów delegacji i losowanie przydziałów półfinałowych (a wtedy lista startowa musi być już ostateczna i zatwierdzona przez EBU). Kolejni nadawcy, przy których pojawiały się dotąd znaki zapytania, konkretyzują swoje stanowiska. Jakiś czas temu decyzję o wycofaniu podtrzymała stacja bośniacka, przedwczoraj podobną decyzję ogłosił nadawca z Bułgarii. Wspomniani Słoweńcy planują wykorzystać przedłużony czas na decyzję do maksimum, wciąż niezupełnie jasna jest sytuacja Grecji, gdzie stabilizacja rynku medialnego okazuje się trudniejsza, niż pierwotnie sądzono.
  • Rumunia ogłosiła terminarz wyborów swojego reprezentanta. Od połowy stycznia do połowy lutego zbierane będą zgłoszenia, 19 i 20 lutego odbędą się przesłuchania, których efektem będzie wyłonienie 12 uczestników finału narodowego, który odbędzie się 1 marca.
  • Swój start w rumuńskich eliminacjach już zapowiedzieli Paula & Ovi (ESC 2010), ich konkursowy utwór to Miracle.
  • Przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do udziału w Eurowizji Młodych Muzyków rozpoczęto na Malcie. Oznacza to, że wyspa zadebiutuje w konkursie w Kolonii.
  • Trwa głosowanie w czwartym ćwierćfinale plebiscytu Song of the Decade 1981-1990. Zapraszam do wzięcia w nim udziału!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...