poniedziałek, 3 lutego 2014

Belgia poruszona

Za nami pierwszy odcinek castingowy formatu Eurosong 2014, znamy pierwszą czwórkę półfinalistów, czwórkę uczestników dogrywki i pierwszych przegranych. W półfinale zaśpiewają na pewno:
Udo
Nelson
Eva Jacobs
Axel Hirsoux
Natomiast szanse na awans zachowali:
Joyce
2 Fabiola feat. Loredana
Jessy
White Bird
Prawdziwą furorę zrobił wczoraj Udo, który swoją interpretacją Ne partez pas sans moi poruszył jurorów. Do łez. Za tydzień relacja z drugiego castingu, potem dogrywka, trzy półfinały i finałowe starcie 16 marca.
[!] Występów z wczorajszego odcinka można posłuchać na stronie internetowej programu.

Finaliści w komplecie

Niedzielny półfinał Dziesmy 2014 dał odpowiedź na pytania o drugą połowę miejsc w finałowej rozgrywce. Podobnie jak dzień wcześniej, na starcie stanęło 12 wykonawców, z których szóstka właśnie rozpoczyna przygotowania do występu w Ventspils. Oto wczorajsi wybrańcy łotewskiego jury i widzów programu:
Katrīna Bindere - Moment And Tomorrow
Eirošmits - If I Could (Get Away)
Ralfs Eilands, Valters Pūce & Nelli BubujancaRevelation
Markus Riva - Lights On
Katrine Lukins - You Are The Reason
Ponownie mogliśmy być świadkami koncertu obfitującego w gościnne występy. Na scenie pojawili się m.in. Sinplus (Szwajcaria; ESC 2012), Aisha (ESC 2010) czy Latvian Voices (mistrzowie świata w kategorii chórów). Finał na Łotwie odbędzie się 22 lutego w Ventspils.

Made in Latvia?

Tegoroczna edycja eliminacji Dziesma przebiega pod dumnym hasłem Made in Latvia. Jednak tu i ówdzie pojawiają się głosy, że może i wszystkie utwory w stawce napisali Łotysze, to (daleko idące) inspiracje są z pewnością z importu. Najpoważniejsze wątpliwości dotyczą solisty Niko, który w sobotnim półfinale uzyskał awans za utwór Here I Am Again. Z informacji podanych przez nadawcę wynika, ze autorami utworu jest Vladimirs Koževņikovs, czyli jego wykonawca, Niko. Zaraz, zaraz... ale czy na pewno? Taneczna kompozycja, którą w sobotę usłyszeliśmy w Rydze do złudzenia przypomina tę, która w lutym 2012 roku wygrała drugi półfinał Melodifestivalen w Göteborgu. Chodzi o piosenkę Shout It Out w wykonaniu Davida Lindgrena. Szwedzki utwór wyszedł spod piór Fernando Fuentesa i Tony’ego Nilssona. Przypadek? Jak dotąd, sprawa nie jest podnoszona w szerokich gremiach, ale jeśli Niko miałby na Łotwie wygrać, może się liczyć z zarzutami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...