poniedziałek, 3 lutego 2014

Paella

Brequette
Zgodnie z zapowiedziami hiszpański nadawca przedstawił dziś pięć piosenek finału narodowego, który wyłoni reprezentanta kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zaprezentowane wersje utworów to, jak na razie, wersje demonstracyjne, wciąż mogą w nich zajść pewne zmiany. Wbrew zapowiedziom, nie poznaliśmy żadnych szczegółów organizacyjnych programu. Nie wiemy więc ani kiedy, ani jak wyłoniony zostanie zwycięzca. Z wcześniejszych informacji wynika, że powinno się to wydarzyć w lutym, ale nie zostało to w żaden sposób potwierdzone. Zapraszam na stronę internetową w celu wysłuchania propozycji z Hiszpanii. W stawce znajdziemy i  ballady i electropop, nie zabraknie dobrze już znanych latynoskich rytmów (materiał na wakacyjny hit?). Z pierwszych reakcji wynika, że do roli faworytek urastają Brequette (wspierana przez Thomasa G:sona i Pastorę Soler) oraz Ruth Lorenzo (tu nie bez wpływu pozostaje szeroka kampania hiszpańskich fanów przed ogłoszeniem finału narodowego). Kto z nich powinien pojechać do Kopenhagi?
Pollapönk

Po islandzku

Od dziś można posłuchać także pozostałych pięciu utworów zakwalifikowanych do eliminacji na Islandii. Na stronie internetowej udostępniono kompozycje uczestników drugiego półfinału Söngvakeppni Sjónvarpsins 2014:
Sigríður Eyrún Friðriksdóttir - Lífið kviknar á ný
Guðrún Árný Karlsdóttir - Til þín
Guðbjörg Magnúsdóttir - Aðeins ætluð þér
Pollapönk - Enga fordóma
Podobnie jak w pierwszym półfinale, tak i tu awans uzyskają dwie najlepsze piosenki. Wśród wyeliminowanych w obu półfinałach wybrany zostanie jeszcze jeden finalista, laureat Dzikiej Karty. I niewykluczone, że i on znajduje się w stawce tego półfinału.
  • Sophie Gelovani i Nodiko Tatishvili jutro przedstawią swoich następców w reprezentacji Gruzji na Eurowizji. Ogłoszenie jest planowane na godzinę 15:00 czasu lokalnego (u nas będzie wtedy południe).
  • Breakaway i Last Date to dwie kolejne piosenki wyeliminowane ze stawki na Litwie.
  • Kolejne fragmenty utworów z USFD pojawiają się na stronie eurovision.de
  • Głosowanie w czwartym ćwierćfinale plebiscytu Song of the Decade 1981-1990 zostaje przedłużone do czasu, kiedy weźmie w nim udział 10 osób (czyli jeszcze dwie). Zapraszam!
  • Trwają zgłoszenia do Władców Preselekcji 2014. Weź udział w zabawie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...