sobota, 10 stycznia 2015

Przegląd plotek

Na chwilę oderwijmy się od rzeczywistości selekcji, eliminacji, dokonywanych wyborów i zajmijmy się informacjami, które w sieci budzą spory ferment, choć nikt ich dotąd nie potwierdził. Jedna plotka pochodzi z Polski, druga z Hiszpanii.
Wczoraj portal wiwibloggs.com powołując się na enigmatyczne źródło zbliżone do TVP zasugerował, że wykonawcą, któremu złożono ofertę wyjazdu na Eurowizję, może być niespełna 30-letnia wokalistka, laureatka Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku i Artysta Roku, Mela Koteluk. Redaktorzy portalu typują, że konkursowym utworem miałyby być Żurawie Origami. Ani nadawca, ani wokalistka ani nikt z otoczenia jednego czy drugiej, nie odniósł się dotąd do tej rewelacji, nie ma więc powodu, by traktować go inaczej niż spekulację. Tym bardziej, że trudno podejrzewać przedstawicieli TVP o aż taką fantazję w wyborze reprezentanta. Decyzja stacji ma zostać ogłoszona na początku marca.
Z kolei w Hiszpanii lista nazwisk rozkręciła się na dobre. Ostatnio za najbardziej prawdopodobną uznaje się wybór wewnętrzny Marty Sanchez, jednej z ikon hiszpańskiego popu, ewentualnie kogoś z trójki: Pablo Alborran, Edurne, Diana Navarro, i wybór konkursowej piosenki z wykorzystaniem programu The Hit (zasady analogiczne do irlandzkiego oryginału opisywanego wcześniej). Przedstawiciele TVE unikają deklaracji zapewniając, że rozważanych jest kilka alternatywnych rozwiązań i żadne rozstrzygnięcia jeszcze nie zapadły.
Na koniec jeden fakt – dobiegły końca zgłoszenia do niemieckiej rundy dla młodych wykonawców. Kandydaci do Clubkonzert będą teraz ocenieni przez komisję i najlepsza dziesiątka powalczy w Hamburgu o Dziką Kartę finału narodowego w Hannowerze. Czy fenomen grupy Elaiza ma szansę zadziałać raz jeszcze? W najbliższą środę mamy poznać siódemkę uznanych w kraju wykonawców, którzy występ w TUI Arena będą mieć już zapewniony.
10.01|godz.20:00|Eurovizijos (Litwa)
Na Litwie dziś drugi odcinek programu eliminacyjnego. Dwunastka kandydatów zaprezentuje się tym razem w repertuarze międzynarodowym. Oceny dzisiejszych występów zostaną złączone z rezultatami zeszłotygodniowej rundy i w ten sposób pierwszy z wykonawców pożegna się z marzeniami o wyjeździe na Eurowizję do Wiednia.
Transmisja: [LRT]
[WYNIKI] Jako pierwszy z rywalizacją pożegnał się zespół Rolikai. Na placu boju pozostali już sami soliści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...